Dopolední expres14. března  2017 v 10:00  

Děčínská zoo zve na „Pastýřskou 50“ – sportovní odpoledne pro celou rodinu

Zoo Děčín zve na 1. ročník "Pastýřská 50" - Foto: Zoo Děčín

Zoo Děčín zve na 1. ročník "Pastýřská 50"Foto: Zoo Děčín

V sobotu 18. března se bude v děčínské zoo konat 1. ročník recesistického retro závodu v běhu na běžkách bez sněhu s názvem „Pastýřská 50“. Tak prohledejte skříně, najděte staré oblečení, ze sklepa vydolujte vyřazené běžky hurá do zoo!

Soutěž připravila zoo ve spolupráci se spolkem Konkordia Děčín. „Půjde o sportovní odpoledne, kterého se může zúčastnit kdokoliv. Rádi na startovní čáře uvítáme jak děti, tak dospěláky. Nepůjde totiž ani tak o sportovní výkony a rekordy, ale především o prima odpoledne, při kterém se tak trochu vrátíme do starých časů a připomeneme si, jak se sportovalo v 80. letech minulého století,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. 

Hlavními rekvizitami tedy budou staré běžky i retro oblečení. Běžkařské vybavení bude možné si zapůjčit přímo v zoo, ale kdo bude chtít, může si donést i běžky vlastní. 

„Chcete-li se zbavit starých běžek, které se vám už roky válí na půdě nebo ve sklepě, pak na této akci budete mít tu pravou příležitost. Pokud navíc ve skříních najdete i nějaké retro kousky oblečení, jako šusťákovky, kaliopky, návleky a čepice s kohoutem, pak můžete vyhrát i v soutěži o nej retro oděv,“ doplnila mluvčí. 

Pastýřská 50 - Foto: Zoo Děčín

Pastýřská 50Foto: Zoo Děčín

Soutěžit se bude v několika kategoriích. Své běžkařské dovednosti budou moci ukázat jak muži, tak ženy nebo děti. Soutěžící čeká nejprve kvalifikační běh, který rozhodne o startovním pořadí v hlavním závodě. Nebudou chybět občerstvovací stanice na trati, ani tribuny s diváky. 

Pauzy mezi jednotlivými běhy bude možné vyplnit při doprovodných soutěžích. Vyzkoušet bude možné například hod sněhovou koulí, otočku na lyžích, hod hůlkou, nebo skok v přeskáčích do dálky. 

Důležitou informací je, že se po soutěžících nebudeme chtít žádné startovné. Naopak! Všem, kdo se odhodlají soutěžit, dáme vstup do zoo zdarma,“ vysvětlila Houšková. 

Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na pohár, medaili a poukaz na menu v Občerstvení Bamburger. Atmosféru retro odpoledne v zoo doplní DJ Míra z Domu dětí a mládeže Děčín, který bude pouštět hity 80. let. 

„Pastýřská 50“ startuje v děčínské zoo v sobotu 18. března ve 14 hodin. 

Autor:  Zoo Děčín
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: sněžení, D8-70,8
  Srážky: sněžení, D8-70,3
  Srážky: sněžení, Rumburk

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace