Dopolední expres4. května  2016 v 10:00  

Jiřina Bohdalová slaví 85. Jako dárek dostala film Každý milion dobrý!

Každý milion dobrý - Jiřina Bohdalová - Foto: Stanislava Brádlová

Každý milion dobrý - Jiřina BohdalováFoto: Stanislava Brádlová

Nový film České televize, který vyšel z tvůrčí dílny scénáristy a režiséra Zdeňka Zelenky je opravdu mimořádnou příležitostí pro herečku Jiřinu Bohdalovou, která disponuje nejen talentem pro komedie, ale i pro dramatické příběhy.

„To byl hodně velký dárek, nejúžasnější,“ usmívá se Jiřina Bohdalová, která v květnu 2016 oslaví 85. narozeniny. Není to třeskutá komedie, i když prvky humoru film nepostrádá. Například věta, že „na klouby je nejlepší šluk a koňak“ asi brzy najde cestu do sbírky oblíbených hlášek. 

Je to lidsky silný příběh podnikatelky, která po autohavárii začne přehodnocovat svůj život a dědicům začne před očima ubývat očekávaný majetek. 

Už na novinářské projekci zazněl potlesk, což není zrovna obvyklé a Zdeňka Zelenku to překvapilo i potěšilo zároveň. „Byl to potlesk především pro jubilantku,“ říká a dodává: „Já dělám rád autorské filmy, rád píšu pro konkrétní herce a ono se to vyplácí.“ 

„Máma zas dokázala, že je jednička,“ hodnotí film herečka Simona Stašová. „Je to silný příběh a máma udělala fantastickou práci.“ 

Pochvalu a respekt si zaslouží i spoluhráči – Ondřej Vetchý, Táňa Wilhelmová, Viktor Preiss nebo mladý Zdeněk Piškula v roli vnuka a další. Rozhodně si premiéru filmu Každý milion dobrý 1. května v České televizi nenechte ujít! 

Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: déšť, I/7 Krásná Lípa
  Od 27.6.2017 12:15 do 13:15; D8 - 38.5km na trase Bílinka - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  Od 27.6.2017 12:10 do 14:15; v ulici Malá Hradební v obci Ústí nad Labem; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; OA x NA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace