Kozí farma v Merbolticích

Ondřej Šanc s kozou Eliškou - Foto: Josef Suk

Ondřej Šanc s kozou EliškouFoto: Josef Suk

O tom, kudy se bude ubírat váš život, často rozhodne nečekaná náhoda. Platí to i v případě Ondřeje a Jindřišky Šancových. Už několik let mají kozí farmu v Merbolticích na Děčínsku.

Manželé Ondřej a Jindra Šancovi dostali jako svatební dárek párek kůzlat, která neskončila na pekáči, ale stala se základem kozí farmy v Merbolticích na Děčínsku. Původně ale v téhle chalupářsky známé obci hledali jen bydlení. Chtěli prostě vyměnit městský činžák za vesnici. 

Hospodářství pod Strážným vrchem Merboltice v současnosti funguje jako ekologická kozí farma. Nabízí mléko a sýry v biokvalitě a pro zájemce také přespání nebo místo pro pořádání různých kulturních akcí. 


Zvětšit mapu
Autor:  Josef Suk
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 29.5.2015 11:50 do 12:50; v ulici Pražská v obci Louny; Louny, Pražská, u ZŠ; nehoda; střet dvou OA. Komunikace je průjezdná za snížené rychlosti a se zvýšenou opatrností.
  Od 29.5.2015 11:45 do 14:50; v ulici Wolkerova v obci Chomutov; nehoda autobusu; BUS x os. vozidlo - bez zranění
  ulice Jana Koziny, mezi křižovatkami ulic gen. Svobody a Nedbalova, Teplice, okr. Teplice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 01.06.2015 07:00 Do 30.06.2015 16:00, rekonstrukce vodovodu., Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas