Dopolední expres15. června  2017 v 10:00  

Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku

Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku - Foto: Lenka Šobová

Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věkuFoto: Lenka Šobová

V kadaňském domově seniorů bylo ten den od rána nebývale rušno. Ve společenské místnosti rozbily svůj stan kosmetičky a kadeřnice, na stojanech visely oděvní modely… Mezi nimi se skromně a tiše pohybovaly klientky domova důchodců. Tentokrát v roli fotomodelek.

„Vymysleli jsme kalendář s názvem Dámou v každém věku. Chceme ukázat, že žena je krásná, ať je mladá, nebo stará. Našim modelkám je v průměru 84 let a jsou to skutečné dámy. Společnost jim při focení budou dělat naše zaměstnankyně a jejich dcery nebo vnučky. To proto, aby spektrum ženské krásy bylo úplné,“ vysvětluje ředitelka domova důchodců Lenka Raadová. 

„Šaty jsme si půjčili ze zdejšího butiku. I kosmetické a kadeřnické služby zajišťují kadaňské podnikatelky,“ popisuje kompletní servis ředitelka domova. „Chceme, aby si to dámy užily se vším všudy. Modelkami jsou poprvé, tak ať to stojí za to.“ 

Za fotoaparát se postavil Miroslav Rada. I pro něj to byl nezvyklý zážitek. „Fotil jsem v životě modelky mockrát. Fotil jsem soutěže Miss, ale tohle dělám poprvé. Je to zajímavý nápad. Ten kontrast starých babiček a mladých žen. Bude to zajímavé,“ těšil se na prahu náročného pracovního dne na novou výzvu fotograf. 

Seniorky z Kadaně pózovaly pro kalendář Dámou v každém věku - Foto: Lenka Šobová

Fotografie do kalendáře vznikaly v exteriérech. „Chceme zároveň ukázat krásy Kadaně. Fotit se bude třeba na nábřeží, u orloje, u Katovy uličky. Prostě na zajímavých místech, který je v Kadani plno,“ prozradila Lenka Raadová. 

Paní Anna Gratznerová byly v první skupině modelek, které mířily ke kadaňskému orloji. V bílých šatech a tmavomodrém sáčku s kloboukem na hlavě vypadal jako skutečná anglická lady. „Nikdy jsem nic takového nezažila. Klobouky jsem nenosila a ni jsem se nelíčila,“ svěřila se před focením. S pozorností fotografa si poradila statečně a už se těší na výsledek. 

Kalendář na rok 2018 bude hotov během léta. Pak si krásu kadaňských seniorek budete moci prohlédnout i vy. 

Autor:  Lenka Šobová
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 23.2.2018 22:25 do 23:25; na silnici 13 u obce Most; u BČS Benzina; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; DOD x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 23.2.2018 22:10 do 23:10; na silnici 22314 u obce Klášterec nad Ohří okres Chomutov , délka 362m; nehoda; zvěř na vozovce; havarované vozidlo; OA x zvěř, bez zranění osob. Na místě PČR.
  silnice I/13, v katastru obce Děčín, okr. Děčín, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, stavební práce, Od 04.11.2017 00:00 Do 30.04.2018 23:59, akce "Silnice I/62 Děčín - Vilsnice“. Omezení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace