Dopolední expres13. září  2017 v 09:00  

V děčínské zoo se po několika letech narodilo mládě vzácné lamy vikuni

Mládě lamy vikuni - Foto: Milan Kořínek

Mládě lamy vikuniFoto: Milan Kořínek

V děčínské zoologické zahradě se po několikaleté přestávce narodilo mládě vzácné lamy vikuni. Jestli je to samec nebo samička se zatím neví, ošetřovatelé to zjistí, až budou mládě čipovat. Děčínská zoo je tak trochu průkopníkem v chovu těchto zvířat, kterým hrozilo v přírodě kvůli srsti a kůži úplné vyhubení.

„Je to pro nás velká událost, protože se jedná o vzácný druh lamy. My se chovu lam vikuních věnujeme už od roku 1998 a v roce 2004 jsme se stali první českou zoo, které se podařil odchov,“ konstatuje mluvčí zoo Alena Houšková. 

Mláděti lamy vikuni nebude ve výběhu smutno, stádečko lam v zoo se totiž rozšíří během 14 dnů o dalšího člena. „Lamy jsou březí jeden rok, takže to trvá. Ale do 14 dnů, tipuji, se narodí další mládě,“ potvrzuje zoolog Roman Řehák. 

Ten, kdo se na mládě vzácné lamy vikuni půjde do zoo podívat, může se navíc tento měsíc stát jubilejním, stotisícím, návštěvníkem. Loni se do děčínské zoo přišlo podívat 113 tisíc lidí, vedení zahrady ale věří, že letos se toto číslo podaří překonat. 

Autor:  Daniela Pilařová
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 21.2.2018 19:20 do 21:20; D8 - 27.5km na trase Bílinka - Praha; nehoda; havarované vozidlo; neprůjezdná zpevněná krajnice; 2 x OA bez zranění, omezen provoz.
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Panenský Týnec
  Od 21.2.2018 19:00 do 20:00; 63 - 3.9km na trase Řehlovice - Bystřany u obce Rtyně nad Bílinou okres Teplice; směr Teplice; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace