Dopolední expres13. června  2017 v 08:30  

Ztraceného plavce na jezeře Milada hledalo několik hlídek

Mladík, který se rozhodl přeplavat jezero Milada, udělal spoustu chyb - Foto:  Městská policie Ústí nad Labem

Mladík, který se rozhodl přeplavat jezero Milada, udělal spoustu chybFoto:  Městská policie Ústí nad Labem

Mladík z Ústí se rozhodl přeplavat jezero Milada. To by nebyl žádný problém… On ale svůj riskantní nápad nikomu neprozradil a na břehu nechal ležet své osobní věci. Ty připoutaly pozornost ostatních návštěvníků, kteří informovali stráž jezera i policii.

Do pátrací akce se zapojilo několik hlídek státní a městské policie z Trmic a Ústí. Ústečtí strážníci do akce nasadili i svůj vodní člun. Vše dobře dopadlo, mladík byl ve vodě hlídkou nalezen – byl však značně unavený a proto využil pomoc strážníků, kteří mu nabídli odvoz ke břehu. 

Podle strážníka Pavla Jindry, který se se svým kolegou výjezdu účastnil, udělal mladík hned několik závažných chyb. Bylo velikou nezodpovědností do vody vlézt a neinformovat někoho z okolí jezera, dále bylo chybou také to, že nechal na břehu ležet své osobní věci, které mu mohl někdo ukrást. 

„Případní zájemci o podobnou činnost by měli plavat blíž u břehu, protože člověk nikdy neví, co se může stát a pokud by dotyčný dostal rozsáhlejší křeč, mohlo by to mít i tragické důsledky“ uzavírá seznam mladíkových chyb Pavel Jindra. 

Autor:  Martin Dušek
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 16.12.2017 00:40 do 03:00; D8 - 59.7km na trase Bílinka - Praha; nehoda; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; neprůjezdný pravý jízdní pruh; havárie OA bez zranění.
  D8, mezi km 92 a 91, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 15.12.2017 15:34 Do 16.12.2017 12:00, výtluk
  místní komunikace, Mírové náměstí, Úštěk, okr. Litoměřice, uzavřeno, Od 16.12.2017 06:00 Do 16.12.2017 20:00, pořádání kulturní akce, Vydal: Městský úřad Úštěk

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace