VIDEO: Freediver Petr Kapoun si 'střihnul' pod ledem 2x20 metrů bez neoprenu

Petr Kapoun si zimní potápění vysloveně užívá - Foto:  davidvencl.cz

Petr Kapoun si zimní potápění vysloveně užíváFoto:  davidvencl.cz

Petr Kapoun, otužilec a vyznavač volného potápění, tzv. freedivingu, využil letošní tuhé zimy a na jezeře Milada u Ústí nad Labem si zaplaval pod ledem. Společně s dalšími nadšenci, které našel na sociální síti, natočil i video. To se rychle stalo hitem internetu.

Potápění se Petr Kapoun věnuje už delší dobu, s otužováním ale začal nedávno. „Ono to přišlo tak nějak samo, pohybuji se mezi freedivery, jezdím na vodních lyžích, rád plavu a jsem takový vodní živel. Otužování ale dělám intenzivně tak dvě sezóny. Celé to vlastně začalo jako taková zábava, kdy jsme začali vymýšlet koupání na Silvestra a podobně.“ 

Prozradil také, že freediving vznikl vlastně ze šnorchlování, a ti nejlepší se mu věnují mnoho let. Jde o životní styl, kde musíte s fyzickou kondicí spojit správnou stravu a dál se například věnovat józe a trénovat i vlastní psychiku. 

Z rozhovoru s Petrem Kapounem se dozvíte také něco o hloubkovém potápění a zazní i varování, aby někdo něco takového rozhodně nezkoušel bez tréninku a sám. 

Autor:  Milan Král
Pořad: Host Dopoledního expresu  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 23.2.2018 16:35 do 18:40; na silnici 258 u obce Rtyně nad Bílinou okres Teplice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.
  Od 23.2.2018 16:25 do 18:25; v ulici Husova v obci Lenešice okres Louny; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.
  silnice I/13, v katastru obce Děčín, okr. Děčín, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, stavební práce, Od 04.11.2017 00:00 Do 30.04.2018 23:59, akce "Silnice I/62 Děčín - Vilsnice“. Omezení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace