Děti provázel při večerní prohlídce děčínské zoo oslík

Speciální prohlídka děčínské zoo - jedním z průvodců je oslík - Foto: Daniela Pilařová

Speciální prohlídka děčínské zoo - jedním z průvodců je oslíkFoto: Daniela Pilařová

Noční zoo je docela jiné než ve dne. Zjistily děti, které přišly do děčínské zoologické zahrady na speciální prohlídku. Po zavírací době byla prohlídka pro děti.

Průvodce Tomáše a děti doprovázel po zahradě osel. Děti se dozvěděly více o životě zvířat v zahradě, než by měly možnost při běžné prohlídce. A mohly se také podívat se do míst, kam obvykle návštěvníci nesmějí. Některá zvířata si mohly i nakrmit. 

„Přišli jsme, aby měly děti nějaký hezký zážitek o prázdninách,“ říká jedna z návštěvnic, která přivedla své dva syny a dceru - ve věku sedm, čtyři a dva a půl roku. Její Martin byl z neobvyklé návštěvy zoo nadšený. 

„Prohlídky po zavírací době jsou vždycky jen o prázdninách,“ vysvětluje Tomáš Rus z návštěvnického centra děčínské zoo. Už se staly v Děčíně tradicí. 

A nejsou jen pro děti. Zoo nabízí možnost projít si zoo po zavírací době i dospělým. A na rozdíl od dětí to není v podvečer, ale až se skutečně setmí. 

Autor:  Daniela Pilařová

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rumburk
  Od 23.2.2018 05:30 do 06:35; na silnici 7 u obce Křimov okres Chomutov; 87,5 km ve směru na Chomutov; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; Pro poruchu motoru odstavené NA ve zpomalovacím retardéru ...
  Pod Pivovarem, v katastru obce Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov, most uzavřen, Od 07.02.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, most uzavřen z důvodu havarijního stavu, vjezd do ulice (původně jednosměrné) povolen ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace