Do Velkého Března přišly tisíce lidí za pivem i za dobrou muzikou. Zahrála Marta Jandová

Vystoupily revivalové kapely, ale i Marta Jandová nebo Žlutý pes - Foto: Renáta Valešová

Vystoupily revivalové kapely, ale i Marta Jandová nebo Žlutý pesFoto: Renáta Valešová

Druhá zářijová sobota byla v severních Čechách plná společenských akcí. V rámci Dnů evropského dědictví byly otevřeny desítky památek a v řadě měst, třeba v Mostě, Duchcově, Krupce nebo Klášterci, se konaly městské slavnosti. Dozvuky letního počasí a kvalitní hudební program si přišly vychutnat i tisíce lidí do pivovaru ve Velkém Březnu. Ten se již tradičně otevřel veřejnosti.

„Já si myslím, že zatím se vše vydařilo. Počasí je nádherné. Lidí je hodně, pivo teče proudem a všechno vypadá dobře,“ přiblížil atmosféru dne otevřených dveří v pivovaru ve Velkém Březně jeho vrchní sládek Michal Rouč.  

Akce se v areálu pivovaru koná už poněkolikáté. Pivovar již tradičně nabídl návštěvníkům prohlídku svého zázemí a lidé mohli ochutnat i pivní speciály, třeba čtrnáctku nebo zázvorové pivo. Nechyběly ani soutěže pro děti a dospělé. Většina lidí ale přišla za bohatým hudebním programem. 

Pivo, muzika a soutěže - taková byla seobota v pibvovaru ve Velkém Březně - Foto: Renáta Valešová

„Je tady spousta kapel, který nás překvapily. Jsou to samozřejmě revivalový kapely, který předvedly famózní výkony. Nejenom vizuálně, ale i hudebně. A perlička na závěr bude Marta Jandová, která tady ještě nevystupovala,“ řekl jeden z organizátorů akce Martin Pokorný. V areálu pivovaru zahrály revivaly Olympiků, Wanastowých Vjecí nebo Kabátů. A kromě Marty Jandové večer vystoupila i klasika Žlutý pes. 

Letošní ročník dne otevřených dveří navštívilo kolem 5 tisíc diváků a většina vydržela až do konce na závěrečný ohňostroj. 

Autor:  Renáta Valešová

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  D8, km 81.5, ve směru Drážďany, práce údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 11.12.2017 08:30 Do 11.12.2017 15:30, , údržba a opravy podzemních kabelových vedení, zdroj: ŘSD
  D8, km 54.2, ve směru Drážďany, práce na údržbě mostu, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 11.12.2017 08:00 Do 11.12.2017 16:30, , údržba a opravy mostů, zdroj: ŘSD
  Od 11.12.2017 07:25 do 09:30; v ulici Vaníčkova v obci Ústí nad Labem; nehoda; 2x OA bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace