Free wifi pro obyvatele i turisty nabízejí v centru města Louny

Tablet (ilustrační foto) - Foto: Free Digital Photos

Tablet (ilustrační foto)Foto: Free Digital Photos

Free wifi. To je heslo, které majitelé chytrých mobilních telefonů často vyhledávají na různých místech. Nově je bezplatné připojení k internetu k dispozici i na Mírovém náměstí v Lounech. Proč se město rozhodlo službu zavést a jaký je o toto službu zájem?

Volně využitelnou wifi si přáli hlavně mladí obyvatelé města. Zaměstnanci úřadu proto zjistili podmínky zavedení a radnice nechala wifi službu na Mírovém náměstí zprovoznit. Stálo to zhruba 13 tisíc korun, tisíc korun měsíčně bude město platit za provoz. 

Lidé wifi využívají necelý měsíc a už teď úřad hodnotí fungování velmi dobře. Lidé se připojují velmi často. Určitě přitom nejde jen o mladé, využívají ji také turisté, kteří dosud mohli využít wifi jen v Informačním centru. 

Radnice musela wifi zabezpečit tak, aby nikdo nemohl službu zneužívat. „Na jedno připojení může uživatel yčerpat až 500 MB dat po dobu připojení 1 hodiny. Po hodině bude ze sítě automaticky odpojen a další připojení může provést nejdřív za 2 hodiny,“ vysvětluje pravidla používání wifi správce webu města Kamila Jarolímková. 

Podobnou službu nabízí i pár dalších měst v Ústeckém kraji. Lidé se zdarma připojí například na Prvním náměstí v Mostě nebo na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Tam je bezplatné připojení i v Jiráskových sadech, kde služba také vznikla na podnět mladých obyvatel, a také u takzvané chytré solární lavičky v parku Václava Havla. 

V ostatních městech tato služba na veřejných prostranstvích není, obvykle je dostupná právě v Informačních centrech nebo třeba knihovnách nebo v budovách úřadu. Nicméně například Děčín plánuje, že v místech, která bude v budoucnu opravovat, už tuto službu zavede. Jako první by mohlo přijít na řadu Husovo náměstí. 

Autor:  Lucie Valášková
Pořad: Informace ze severu Čech  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 5:45, 6:20, 6:45, 7:20, 7:45, 14:30, 14:40, 15:25, 15:40, sobota-neděle 6:20, 6:40, 7:20, 7:40, 8:25, 8:35, 8:45, 14:15, 15:15, 15:45  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: přeháňky, I/7 Chomutov estakáda
  Srážky: přeháňky, I/7 Chomutov
  Od 20.10.2017 20:05 do 21.10.2017 06:00; v ulici Čsl. mládeže v obci Děčín; od ul. Tržní po ul. Prokopa Holého; komunikace dočasně uzavřena; Pozor! Únik plynu; na místě HZS, vysoká koncentrace plynu. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace