Na Kozí dráhu mezi Děčínem a Telnicí se vrátily vlaky. Jezdit budou o víkendech až do března

Trať mezi Děčínem a Telnicí, takzvaná Kozí dráha, znovu ožila - Foto: Jan Bachorík

Trať mezi Děčínem a Telnicí, takzvaná Kozí dráha, znovu ožilaFoto: Jan Bachorík

Trať mezi Děčínem a Telnicí na Ústecku znovu ožila. Až do 9. března na ní budou každý víkend jezdit tři vlaky, které využijí jak rodiče s dětmi, tak i lyžaři.

„Každý přeci ví, že v Zadní Telnici je lyžařské centrum a z nádraží je to kousek. Takže je to vláček hlavně pro lyžaře s tím, že v Telnici navazují autobusy na Zadní Telnici,“ vysvětluje Karel Mikolášek ze společnosti, která vlak na Kozí dráze provozuje. 

A jak dodává, v plánu jsou i masopustní jízdy. „Masopust je přímo v Děčíně, a aby se z masopustního reje a návštěv zoo a zámku dostali lidé domů, je posílen provoz o večerní pár v 17:37 z Děčína do Telnice.“ 

 

Jedním z prvních vlaků se po Kozí dráze se vydal i reportér Jan Bachorík

Vložit na svůj web

Jízdu po Kozí dráze si pochvaluje i strojvedoucí Jan Vošáhlík. „Mě se ta trať strašně líbí a divím se, že se zrušila. Celkově svršek je senzační, je tady i historický vůz, osmsettřicetjednička, takže doopravdy to nemá chybu,“ říká. 

Na cestu Kozí dráhou se vydal i Luboš Kubrt s manželkou a vnoučaty. „Hezké to je. Bydlíme v Děčíně už dost dlouho a po celou dobu jsme se připravovali, vyšlo to až vloni s vnoučaty. Je to hezká trať a bylo by škoda ji zrušit,“ míní. 

Vlak vozí do Telnice hlavně lyžaře do nedalekého lyžařského střediska - Foto: Jan Bachorík

Z nostalgie se přijel až Liberce projet pan Miroslav. „Já jsem na tyhle vlaky koukal před třiceti lety z internátu v Děčíně a tu příležitost se svézt jsem si nemohl nechat ujít,“ svěřil se. 

Lidé si můžou takzvanou Kozinu užívat i dál. Každý víkend až do 9. března totiž pojedou na Kozí dráze, a to jak v sobotu, tak v neděli, tři páry vlaků. 

Autor:  Jan Bachorík
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: průběžně každou celou hodinu (pondělí-pátek ráno každých 20 minut)  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 20.1.2018 07:45 do 08:45; na silnici 15 u obce Kozly okres Louny; Křižovatka Bilina - Libčeves - Kozly; nehoda; 2x OA, se zraněním, silnice s opatrností průjezdná.
  D8, mezi km 45 a 35, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 20.01.2018 08:00 Do 20.01.2018 16:00, Pozor!, Údržba stromů a keřů, zdroj: ŘSD
  ul. Elišky Krásnohorské, Teplice, okr. Teplice, uzavřeno, stavební práce, Od 22.01.2018 07:00 Do 23.01.2018 18:00, úplná uzavírka provozu na místní komunikaci E. Krásnohorské mezi křižovatkami ulic Lesní ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace