Policisté měří překračování rychlosti. Začal Světový týden bezpečnosti

Měření rychlosti (Ilustrační snímek) - Foto: Eva Malá

Měření rychlosti (Ilustrační snímek)Foto: Eva Malá

Řidiči by měli ode dneška dávat pozor. Začal totiž týden bezpečnosti, během kterého policisté kontrolují dodržování povolené rychlosti. Akci vyhlásila po celém světě Organizace spojených národů.

„Za rok 2016 bylo 10002 nehody a vlivem nepřiměřené rychlosti 1445. Letos leden až březen 2506 a vlivem nepřiměřené rychlosti 491,“ nahlédla do policejních statistik ústecká policejní mluvčí Šárka Poláčková. Do celostátní akce se zapojili i policisté z Ústeckého kraje, kteří v pondělí vyjeli na měřit v neoznačených vozech. Byla s nimi i Daniela Pilařová, poslechněte si její reportáž. 

„Tento týden vyhlásila Organizace spojených národů už po čtvrté celosvětový týden bezpečnosti silničního provozu, který je zaměřený na porušování stanovených rychlostních limitů,“ vysvětlila ústecká policejní mluvčí Šárka Poláčková účel akce. Policisté budou celý týden výkonu měřit rychlost na silnicích všech kategorií. Konají se také různé projekty zaměřené na prevenci, například bezplatné kurzy pro motorkáře v Sosnové. 

Světový týden bezpečnosti končí 14. května. 

Autor:  Daniela Pilařová

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 27.6.2017 12:15 do 13:15; D8 - 38.5km na trase Bílinka - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  Srážky: déšť, I/7 Krásná Lípa
  Od 27.6.2017 12:10 do 14:15; v ulici Malá Hradební v obci Ústí nad Labem; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; OA x NA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace