Řidiči si při parkování v centru Ústí od září výrazně připlatí

Placené parkoviště - Foto: Ladislav Bába

Placené parkovištěFoto: Ladislav Bába

První hodina dvacet korun, další pak padesát. To je novinka v poplatcích za parkování v centru Ústí, která začne platit od září. Zatím stála hodina desetikorunu a padesátikorunu celodenní lístek.

„O změnách cen rozhodla rada města,“ vysvětlil Karel Rouč z tiskového oddělení ústeckého magistrátu. 

Progresivní sazbu radnice zavádí na parkovacích místech, kde je o ně velký zájem, tedy v ulicích Pařížská, Velká hradební a Bělehradská. Dosud tato sazba platila pouze v Dlouhé ulici. Rada města si kvůli změně sazeb nechala zpracovat dlouhodobou analýzu parkování ve městě a vycházela i z výsledků kontrolních akcí městské policie. 

Na ostatních parkovištích a parkovacích místech zůstávají ceny stejné jako dosud, tedy hodina stojí deset korun a celodenní parkování pak sedmdesát korun. 

Není to ale první změna v ceníku za parkování v Ústí. Už v únoru se zdvojnásobila cena na parkovišti u hlavní pošty. Radnice také letos zrušila parkovací známky za zhruba 5000 korun, se kterými mohl řidič celoročně parkovat na zpoplatněných plochách ve městě. Nově zavedla podnikatelskou kartu za deset tisíc korun pro podnikatele a firmy, které mají v místě sídlo. 


 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Panenský Týnec
  Od 16.1.2018 13:00 do 17.1.2018 13:05; na silnici 265 u obce Staré Křečany okres Děčín; ledovka; uvíznutý kamion, projedou jen OA, dodávka už neprojede.
  ulice Cihlářská, Chomutov, okr. Chomutov, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 06.01.2018 07:00 Do 20.01.2018 23:59, Uzavírka provozu v ul. Cihlářská, mezi ul. Moravská a Škroupova, z důvodu havárie ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace