Šéf Unie zoo odmítá po zkušenosti s konkurzem na ředitele ústecké zoo s městem dál spolupracovat

ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem

Novým ředitelem zoo v Ústí nad Labem bude od zítřka (1. 7.) dosavadní vedoucí provozního útvaru Roman Končel. Vybrala ho komise složená ze dvou radních, dvou úřednic magistrátu a tří ředitelů jiných zoologických zahrad. Většina zástupců města určila jako vítěze Končela, na rozdíl od zástupců Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Ti ho shodně dali až na třetí místo.

Vyplývá to z tabulky s pořadím, které členové komise přiřadili každému z uchazečů. Zveřejnil ji nezávislý zastupitel David Daduč. 

„Přijde mi smutné, že vítězné pořadí určily spíš hlasy lidí z magistrátu a hlas odborníků, kteří mají asi pro své hodnocení jiná kritéria, přišel vniveč,“ konstatuje Daduč. 

Šéf unie a zároveň člen výběrové komise Erich Kočner se s výsledkem konkurzu nemůže ztotožnit. Uvedl to v komentáři u zveřejněné hlasovací tabulky. Doplnil, že po této zkušenosti Unie českých a slovenských zoologických zahrad těžko poskytne městu Ústí nad Labem v podobných případech odbornou pomoc. 

Ke způsobu hodnocení mluvčí města Karel Rouč uvedl: „Členové komise své hlasování zapisovali do individuálních tabulek, kterou každý podepsal. Z nich byla sestavena celková tabulka.“ Rouč doplnil, že každý člen komise má svůj názor a odpovědnost za vizi pro zoo. „Je jeho věcí, jak dokáže celkový výsledek respektovat a vyrovnat se s tím, že zvítězil jiný kandidát než ten, kterého prosazoval.“ K roli odborníků ve výběrových komisích mluvčí města uvedl, že hlas všech členů komise byl rovnocenný. 

Pořad: Informace ze severu Čech  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 5:45, 6:20, 6:45, 7:20, 7:45, 14:30, 14:40, 15:25, 15:40, sobota-neděle 6:20, 6:40, 7:20, 7:40, 8:25, 8:35, 8:45, 14:15, 15:15, 15:45  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: sněžení, D8-88,5
  Srážky: sněžení, D8-88,7
  Srážky: sněžení, D8-82,2

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace