Středoškoláci v Ústí nad Labem představovali své podnikatelské nápady

Podnikání - Foto: Fotobanka Pixabay

PodnikáníFoto: Fotobanka Pixabay

V Ústí nad Labem se poprvé odehrálo regionální kolo soutěže nazvané „Soutěž a podnikej“. Nadační fond vzdělávání a podnikání tak dává příležitost středoškolákům, kteří představují své nápady na podnikání. Nejde ale jen o nápad. Musejí mít spočítané i náklady a příjmy a zaujmout porotu.

Předseda správní rady David Friedl vysvětlil, proč se v soutěži Soutěž a podnikej zaměřují právě na středoškoláky: „Nikdy se nesetkali s tou realitou podnikání – že ty věci musí vycházet i finančně, že se třeba počítají peníze za práci, za náklady, a tak dále. A další věc – podle mých zkušeností hodně úspěšných podnikatelů na vysokou školu vůbec nejde, protože to považují za ztracený čas.“ 

V Ústí nad Labem studenti představili například posílání fotografií s vůní nebo systém elektronických účtenek. Ústeckého podnikatele Radima Bzuru zaujal Dominik Pechač ze Střední odborné školy Interdact z Mostu s opravou elektronických zařízení. 

„Z pohledu ekologických dopadů, že se občas vyplatí vyměnit součástku za korunu, než ten elektropřístroj, jako třeba notebook či LCD display vyhodit do kontejneru. Není moc lidí, kteří by byli schopni, navíc takhle mladí, opravovat elektroniku. Navíc našel cestu na dovoz levných návradních dílů,“ vysvětlil Bzura důvod, proč ho tento projekt zaujal. 

S plánem na výrobu videí nakonec zvítězila čtveřice studentů z Prahy, která postoupí do celostátního finále. Absolutního vítěze čeká například obchodní cesta do Chicaga nebo startupový balíček. 

Pořad: Informace ze severu Čech  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 5:45, 6:20, 6:45, 7:20, 7:45, 14:30, 14:40, 15:25, 15:40, sobota-neděle 6:20, 6:40, 7:20, 7:40, 8:25, 8:35, 8:45, 14:15, 15:15, 15:45  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Stav vozovky: náledí, Rumburk
  Stav vozovky: náledí, Dobroměřice
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Panenský Týnec

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace