Tepličané si zvykají na změny v městské hromadné dopravě – jezdí jinými trasami i linkami

Změny v MHD v Teplicích způsobily ranní zpoždění. Cestující na Benešově náměstí zjišťovali, jak jim jedou spoje - Foto: Gabriela Hauptvogelová

Změny v MHD v Teplicích způsobily ranní zpoždění. Cestující na Benešově náměstí zjišťovali, jak jim jedou spojeFoto: Gabriela Hauptvogelová

Cestující v městské hromadné dopravě v Teplicích se ode dneška (4. 9.) musí připravit na velké změny. Změnila se čísla linek, trasy i časy. Dopravce i magistrát o novinkách předem informovali na svých webech a už před víkendem byly na zastávkách nové jízdní řády i souhrn změn.

Na Benešově náměstí dopoledne panovaly zmatky. Některé spoje měly i 15minutové zpoždění, a reakce cestujících na změny nejsou proto někdy příliš nadšené. 

Lidé, kteří nemají doma internet, si na Benešově náměstí, jednom z přestupních uzlů teplické MHD, opisují jízdní řády, nebo si je nechávají vytisknout v infocentru provozovatele MHD. 

Změn v jízdních řádech, trasách i číslech linek MHD je opravdu hodně. Úplně nová je navíc třeba točna „V Břízkách“ na konci Řetenic, vznikly nové zastávky u polikliniky, v ulici Anglická za areálem nemocnice, nebo u šanovského parku u kostela.
Novinkou je také napojení MHD na poslední noční a první ranní vlaky ve směru na Ústí nad Labem a Most. 

V přestupních uzlech MHD na Benešově náměstí a u nádraží by měl být garantovaný přestup ­ spoje tam na sebe budou 3 minuty čekat. 

Teplice se ke změnám odhodlaly s ohledem na budoucí podobu MHD 

Teplice s dopravcem se těmto změnám rozhodly s ohledem na budoucí rozvoj MHD tak, aby se v budoucnosti nemusely žádné další velké změny dít. 

Cestujícím se nelíbí, že podle nového jízdního řádu nebude možné dostat z Nové Vsi do nemocnice přímou linkou. Do půlky října totiž Severočeská vodárenská společnost opravuje vodovody a kanalizaci na křižovatce ulic Duchcovská a Lounská. Pak už ale bude ve všedních dnech přímý spoj směrem k nemocnici a poliklinice i z Nové Vsi. 

Přímou linku k nemocnici nemají lidé z ulice Fráni Šrámka na rozhraní Šanova I a II. Vedoucí odboru dopravy Ivana Müllerová slíbila, že se i toto do konce roku změní. 

Budoucností teplické MHD by se měly stát takzvané „hybridní“ vozy. Ty budou jezdit na baterie do míst, kam nevede trolejové vedení. Magistrát už vysoutěžil dodávku 5 hybridních vozů. 

Příští rok vznikne nová linka: Hudcov–Nemocnice–Valy–Benešovo náměstí–Nádraží–Plavecká hala na Šanov II a až do Trnovan k Angeru. 

V roce 2019 by měla vzniknout točna v sídlišti V Závětří a přibýt by měly dvě zastávky v ulici Pod Doubravkou, to si ale vyžádá i úpravy silnice, která je tam dost úzká. Do budoucna město podle Müllerové počítá i se zřízením autobusového spojení v Trnovanech v oblasti Městských sálů do Maršovské. 

Pořad: Informace ze severu Čech  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 5:45, 6:20, 6:45, 7:20, 7:45, 14:30, 14:40, 15:25, 15:40, sobota-neděle 6:20, 6:40, 7:20, 7:40, 8:25, 8:35, 8:45, 14:15, 15:15, 15:45  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Rumburk
  Pod Pivovarem, v katastru obce Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov, most uzavřen, Od 07.02.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, most uzavřen z důvodu havarijního stavu, vjezd do ulice (původně jednosměrné) povolen ...
  ulice Studentská, Litvínov, okr. Most, uzavřeno, práce na silnici, Od 26.02.2018 11:04 Do 31.07.2018 11:04, v rámci akce: "Litvínov, U Zámeckého parku - rekonstrukce kanalizace a vodovodu". Objížďka IV. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace