Ústecká univerzita lákala budoucí studenty. Nabídla jim třeba černou zmrzlinu

Ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně lákala budoucí studenty, předvedla jim třeba pokusy s tekutým dusíkem - Foto: Jan Bachorík

Ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně lákala budoucí studenty, předvedla jim třeba pokusy s tekutým dusíkemFoto: Jan Bachorík

Osm fakult ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně dnes otevřelo svoje brány zájemcům o studium. Přišli nejen ti, kdo se tam chystají přihlásit, ale i lidé, kteří se jen chtěli dozvědět něco víc o vysoké škole.

Fakulty nejčastěji dávaly informace o studiu. Katedra fyziky přírodovědecké fakulty budoucí studenty oslovila zábavnými pokusy. 

„Teď právě dělám zmrzlinu, která tedy nijak nevoní, ale je hrozně dobrá, bez ohledu na to, jak vypadá,“ popisoval Jiří Králík z katedry fyziky černou zmrzlinu. 

 

Příspěvek natočil redaktor Jan Bachorík

Vložit na svůj web

Za černou barvu mohlo potravinářské barvivo, jinak se zmrzliny návštěvníci školy nemuseli bát. „Jsou tam tradiční a nešizené ingredience – smetana, cukr, vanilka, trošku kokosu jsme tam dali,“ vysvětlil Jiří Králík. 

Ten zájemcům o studium na katedře fyziky ukazoval všemožné pokusy s tekutým dusíkem. Kromě zmrzliny třeba i zesklovatělé bubliny. 

Ústecká univerzita láká budoucí studenty i na to, že jim umožňuje, aby se podíleli na zajímavých a v dnešní době čím dál populárnějších výzkumech, například v oblasti nanotechnologií. 

„Já se zabývám výzkumem tenkých vrstev oxidu cínu. Například se tím dají alternativně povlakovat fotovoltaické panely nebo je tam také možná slibná aplikace ve flexibilních displejích do mobilů nebo notebooků a tak dále. Prostě ohebné polymerové displeje,“ pokusil se přiblížit oblast svého zájmu student Ondřej Libera, který chce na fakultě pokračovat v dalším studiu. 

Podle Jany Maredové z Přírodovědecké fakulty se budoucí absolventi nemusí bát o uplatnění po vysoké škole. 

„Jedinec když vystuduje ten obor, tak samozřejmě to uplatnění najde, buď v akademické sféře nebo jako samostatný výzkumník v nějaké laboratoři nebo ve firmě. A o naše absolventy je zájem na trhu práce,“ poznamenala Maredová. 

Zájemci o studium se teď musí do konce března rozhodnout, na jakou školu si přihlášky podají. 

Ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně lákala budoucí studenty - Foto: Jan Bachorík

Autor:  Jan Bachorík

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Pod Pivovarem, v katastru obce Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov, most uzavřen, Od 07.02.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, most uzavřen z důvodu havarijního stavu, vjezd do ulice (původně jednosměrné) povolen ...
  ulice Studentská, Litvínov, okr. Most, uzavřeno, práce na silnici, Od 26.02.2018 11:04 Do 31.07.2018 11:04, v rámci akce: "Litvínov, U Zámeckého parku - rekonstrukce kanalizace a vodovodu". Objížďka IV. ...
  ulice U Zámeckého parku, Litvínov, okr. Most, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 26.02.2018 00:00 Do 31.07.2018 23:59, Úplná a částečná uzavírka ulic U Zámeckého parku a Studentská v Litvínově, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace