V Edmundově a Divoké soutěsce vozí turisty jedenáct lodí. Každý den

Indián Tony vozí turisty v soutěskách - Foto: Daniela Pilařová

Indián Tony vozí turisty v soutěskáchFoto: Daniela Pilařová

Soutěsky ve Hřensku na Děčínsku na okraji národního parku České Švýcarsko zahájily sezonu. Denně teď budou turisty převážet lodičky přes Edmundovu a Divokou soutěsku až do Dušiček.

Na první plavby oblíbených lodiček vyrazily desítky lidí z celé republiky. Vítal je jeden z převozníků Indián Tony. Romantiku v soutěskách si mohou návštěvníci užívat denně. 

Soutěskami loni prošlo na 300 tisíc návštěvníků - Foto: Daniela Pilařová

Soutěskami loni prošlo na 300 tisíc návštěvníkůFoto: Daniela Pilařová

„Posílili jsme lodní flotilu, do Edmundovy soutěsky bude letos jezdit osm lodí a v Divoké soutěsce tři, takže celkem máme jedenáct pramic,“ říká starosta Hřenska Zdeněk Pánek z hnutí Soutěsky věc veřejná, věc neprodejná. Kromě toho se mohou turisté těšit na nové zastřešení ohniště mezi oběma soutěskami a lepší zázemí. Ve srubu se 22. dubna otevře nové informační centrum. 

Hřensko se během několika měsíců chystá vybudovat na cestě do Edmundovy soutěsky netradiční vyhlídku. „Bude to osmihranný altán s vyhlídkou na řeku Kamenice. Máme vypracovaný projekt, veškerá povolení a v současné době dokumentace čeká na schválení magistrátu Děčín,“ říká starosta Pánek. Pochvaluje si, že se ve Hřensku zase začíná žít. 

Spokojeni jsou i tamní podnikatelé, včetně Martiny Koudelkové, která provozuje občerstvení u vstupu do soutěsek. Loni jimi prošlo na 300 tisíc návštěvníků, což je podle starosty Hřenska, rekordní číslo. Bylo to o dvacet tisíc lidí více než v roce 2015. 

Edmundova soutěska je skalnatý kaňon řeky Kamenice. Strmé a kolmé skalní stěny vystupují nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů. V úseku, kde skály spadají do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech. Po vodě je možné urazit další úsek 960 m, na který navazuje pěší stezka po levém břehu k Meznímu můstku, odkud je možné pokračovat dál do Divoké soutěsky. Tu podle webových stránek obce turistům zpřístupnili už v roce 1898. 


 

Soutěsky ve Hřensku na Děčínsku - Foto: Daniela Pilařová

Autor:  Daniela Pilařová

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 17.10.2017 15:10 do 22.10.2017 22:50; v ulici Nádražní v obci Česká Kamenice okres Děčín; komunikace dočasně uzavřena; probíhají odklízecí práce; Demolice objektu čp. 1236
  ulice Mostecká, Jirkov, okr. Chomutov, uzavřeno, stavební práce, Od 11.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, ul. Mostecká - od č.p. 378 až č.p. 384 - výstavba nových parkovacích míst, Vydal: Městský úřad ...
  D8, mezi km 86.5 a 82.8, ve směru Praha, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, práce na silnici, Od 17.10.2017 13:00 Do 19.10.2017 23:00, pravidelná údržba a servis tunelů ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace