Klub16. června  2015 v 10:00  

Cestovatel Mart Eslem v rozhlase – beseda pod širým nebem

Mart Eslem - Foto: David Surý

Mart EslemFoto: David Surý

V zahradě Českého rozhlasu Sever se ve čtvrtek 18. června uskuteční poutavá cestovatelská show pod širým nebem. Ústecký cestovatel Mart Eslem vtáhne diváky do děje vzpomínek, příhod a zkušeností získaných za patnáct let toulek po všech sedmi kontinentech.

Na návštěvníky čekají atraktivní vzpomínky a zážitky z 87 zemí světa, od žhavé Latinské Ameriky až po ledovou Antarktidu. 

„Horské gorily nebo strážní andělé, o tom si rozhodnou diváci sami. Budou totiž losovat – sáhnou do klobouku a vytáhnou lísteček s příslušnými světadíly, o kterých pak bude Mart Eslem vyprávět,“ říká ředitel Českého rozhlasu Sever Milan Knotek. 

Mart Eslem - plakát k besedě - Foto: Mart Eslem

Mart Eslem - plakát k beseděFoto: Mart Eslem

Každé cestování má svá rizika. Mart Eslem zažil situace, při kterých šlo doslova o život. Jako třeba při plavbě v Drakeově průlivu, nejobávanějším moři světa, jež odděluje Jižní Ameriku a Antarktidu. V jachtě měli metr vody a smrt byla blízko. Naštěstí se jim podařilo vodu dostat ven jedinou funkční a navíc polámanou pumpou. 

„Mořská voda je tam tak studená, že v ní nikdo nepřežije více než několik minut. Z toho důvodu nikdo nevysílá záchranné lodě ani letadla. Jediným východiskem je plavidlo v těsné blízkosti, což jsme samozřejmě neměli. Nejtěžší zkouška mého dosavadního života,“ vzpomíná cestovatel. 

Večer s cestovatelem začíná v areálu ústeckého rozhlasu v ulici Na Schodech 10 ve čtvrtek 18. června od 18.00 hod. Vstupné i občerstvení jsou zdarma. V případě nepříznivého počasí se beseda uskuteční v zasedací místnosti rozhlasu. 

Autor:  Milan Knotek

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 23.10.2017 07:30 do 09:30; v ulici J. E. Purkyně v obci Most; nehoda; 2 x OA bez zranění.
  ulice Anglická, Teplice, okr. Teplice, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 23.10.2017 10:00 Do 31.10.2017 23:59, Částečná uzavírka provozu na místních komunikacích v Teplicích ...
  D8, km 73.1, ve směru Praha, práce na silnici, zpevněná krajnice uzavřena, Od 23.10.2017 07:30 Do 23.10.2017 15:00, údržba podzemní části kanalizace, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace