« »
Strážný vrch u Merboltic - Foto: Eva Bucharová

Strážný vrch

Kdysi býval nad Merbolticemi hostinec i kuželkárna. Dřevěná rozhledna, která tu časem vznikla, dostala jméno podle ženy hostinského – Mariina věž.

Více...

 
Svatý kopeček u Kadaně - Foto: Eva Bucharová

Svatý kopeček

Dnes je Svatý kopeček u Kadaně pokryt lesním porostem, ale až do druhé poloviny 19. století tady byly vinice a sady. Vyhlídkový altán tu stál už od roku 1925. Fungoval až do 60. let, pak ale místo upadlo v zapomnění.

Více...

 
Rozhledna na Sokolím vrchu - Foto: Eva Bucharová

Sokolí vrch

Podle starousedlíků se Sokolí vrch dřív jmenoval Zmijí kopec – na kamenných valech směrem k Děčínu můžete zmije na jaře potkat i v současnosti. Otevřená je od května do září denně, od října do dubna jen od pátku do neděle.

Více...

 
Jedlová - Foto: Eva Bucharová

Jedlová

Za záchranu zchátralé rozhledny na Jedlové může jeden výšlap po nedělním obědě. Teď se díky dozlatova propečené huse můžete vypravit na tuhle krasavici kdykoliv po celý rok.

Více...

 
Velký Chlum - Foto: Eva Bucharová

Velký Chlum

Vydejte se s námi na pomezí Českosaského Švýcarska a Českého středohoří. Najdete tam rozhlednu, kterou si oblíbili nejen turisté, ale i ovečky.

Více...

 
Erbenova vyhlídka - Foto: Jan Pácha, Aleš Vavřík

Erbenova vyhlídka

Většina Ústečanů asi neví, že Erbenova vyhlídka nenese jméno po Karlu Jaromíru Erbenovi. Rozhleden tohoto jména stálo nad Ústím nad Labem několik, všechny ale postupně zničily bouře.

Více...

 
Tanečnice - Foto: Eva Bucharová

Tanečnice

Legendy o rozhledně jsou dvě. První o dívce ‒ svůdnici a druhá o mládeži, která se na vrchu Tanečnice nad Mikulášovicemi scházela k tanci. I rozhledna samotná svými půvaby tanečnici trochu připomíná. Místní si ji dali i do znaku ...

Více...

 

Rozhledny v našem kraji

O projektu

Severočeské rozhledny

Ústecký kraj s jeho horami, lesy, řekami, jezery, hrady i zámky, loukami i poli, městy i vesnicemi vám...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace