Sousedé

Do chladných nocí jedině s teplým prádlem od Gustava Jägera!

„Noci jsou chladné? To abych si vzal teplé prádlo...“ říká Limonádový Joe ve stejnojmenném filmu a asi žádný z diváků v tu chvíli nepochybuje, že si legendární pistolník-abstinent na večer obleče „jégrovky.“ Méně už bude těch, kteří vědí, že toto bavlněné...

Harry Palme - sklář archeologem

Nedávno jsme si ve výročí týdne připomínali zakladatele kamenicko-šenovské továrny na výrobu lustrů...

Rudolf Schrötter ‒ slavný designer, kterého skoro nikdo nezná

Dnes si připomene člověka, jehož jméno zná málokdo, jeho práci ale téměř každý. Jmenoval se Rudolf Schrötter...

O pořadu

Sousedé

Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách a všechny, kteří mají zájem o české Němce, němčinu a česko-německé vztahy.

Co všechno uslyšíte? Rozhovory se zajímavými představiteli německé menšiny, reportáže o současnosti i minulosti českých Němců, zajímavé zprávy od našich německých sousedů, pozvánky na kulturní a společenské události a mnoho dalšího. 

Pořad připravuje a uvádí: Veronika Kindlová ve spolupráci s Adamem Vidnerem, který čte německé texty a překladatelkou Michalou Bartošovou. 

Své náměty a připomínky k pořadu můžete posílat na e-mailovou adresu sousede@rozhlas.cz 

Historie:
Inspirací pro pořad Sousedé, který se vysílá od jara roku 2004, byla stejnojmenná akce rozhlasových stanic ČRo Sever, MDR 1 Radio Sachsen a Radio Wroclaw. Tehdy spolu český, saský a polský redaktor jezdili po hranicích svých zemí a společně natáčeli příspěvky. U zrodu Sousedů stála Veronika Kindlová, která je s přestávkou mezi lety 2007 – 2009, připravuje dodnes. Původně byl celý pořad česko-německý. V poslední době němčiny ubylo, aby se mohlo více prostoru věnovat praktickým a zajímavým informacím o životě u našich saských sousedů. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Sousedé  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 25.5.2016 14:45 do 16:50; na silnici 8 v obci Bořislav okres Teplice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění, na místo jede PČR.
  Od 25.5.2016 14:20 do 16:25; na silnici 26221 v obci Heřmanov okres Děčín; Fojtovice, u hospody.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 25.5.2016 14:05 do 16:05; na silnici 266 u obce Šluknov okres Děčín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x cyklista se zraněním, na místě ZZS, PČR a vrtulník LZS.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace