Sousedé

Franz Wagner - poslední litoměřický generální vikář pro německy mluvící

Tentokrát si připomeneme posledního generálního vikáře litoměřického biskupství pro německy mluvící část diecéze Franze Wagnera. Narodil se 21. listopadu 1888 v Hoře Svaté Kateřiny v Krušných horách.

Josef Rabas, kazatel antifašista a obhájce odsunutých Němců

Na státní svátek 28. října zároveň připadá i narození katolického kněze Josefa Rabase. Narodil se v...

Rudolf Kauschka – praotec severočeských horolezců

Výročí týdne si připomeneme legendu severočeské turistiky a horolezectví Rudolfa Kauschku. Narodil se...

O pořadu

Sousedé

Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách a všechny, kteří mají zájem o české Němce, němčinu a česko-německé vztahy.

Co všechno uslyšíte? Rozhovory se zajímavými představiteli německé menšiny, reportáže o současnosti i minulosti českých Němců, zajímavé zprávy od našich německých sousedů, pozvánky na kulturní a společenské události a mnoho dalšího. 

Pořad připravuje a uvádí: Veronika Kindlová ve spolupráci s Adamem Vidnerem, který čte německé texty a překladatelkou Michalou Bartošovou. 

Své náměty a připomínky k pořadu můžete posílat na e-mailovou adresu sousede@rozhlas.cz 

Historie:
Inspirací pro pořad Sousedé, který se vysílá od jara roku 2004, byla stejnojmenná akce rozhlasových stanic ČRo Sever, MDR 1 Radio Sachsen a Radio Wroclaw. Tehdy spolu český, saský a polský redaktor jezdili po hranicích svých zemí a společně natáčeli příspěvky. U zrodu Sousedů stála Veronika Kindlová, která je s přestávkou mezi lety 2007 – 2009, připravuje dodnes. Původně byl celý pořad česko-německý. V poslední době němčiny ubylo, aby se mohlo více prostoru věnovat praktickým a zajímavým informacím o životě u našich saských sousedů. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Sousedé  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: déšť se sněhem, I/7 Krásná Lípa
  Od 28.11.2014 21:10 do 23:15; na silnici 246 u obce Počedělice okres Louny; zatáčka za obcí směr Orasice; nehoda; havárie OA do stromu, se zraněním.
  místní komunikace, Krupka, okr. Teplice, uzavřeno, Od 30.11.2014 06:00 Do 30.11.2014 23:59, úplná uzavírka provozu na místních komunikacích : část MK B. Němcové,Mariánské nám. - úplná uzavírka MK B. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas