Sousedé

Fritz Kausek - spoluzakladatel Prager Secession, malířského spolku, který podporoval i Georg Schicht

Ve výročí týdne si připomeneme malíře Fritze Kauseka, zakládajícího člena a místopředsedu nejvýznamnějšího spolku německých výtvarníků v Čechách a na Moravě, Prager Secession.

Skládat začal ze stesku, ale hrál i před saským králem - krušnohorský písničkář Anton Günther

Ve výročí týdne si tentokrát připomeneme lidového zpěváka Antona Günthera. Narodil se 5. června 1876...

Hans Max Kühne: autor správní budovy ústecké chemičky nebo teplické Jepy

Ve výročí týdne si tentokrát připomeneme architekta Maxe Hanse Kühneho (3. června 1874 – 19. července...

O pořadu

Sousedé

Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách a všechny, kteří mají zájem o české Němce, němčinu a česko-německé vztahy.

Co všechno uslyšíte? Rozhovory se zajímavými představiteli německé menšiny, reportáže o současnosti i minulosti českých Němců, zajímavé zprávy od našich německých sousedů, pozvánky na kulturní a společenské události a mnoho dalšího. 

Pořad připravuje a uvádí: Veronika Kindlová ve spolupráci s Adamem Vidnerem, který čte německé texty a překladatelkou Michalou Bartošovou. 

Své náměty a připomínky k pořadu můžete posílat na e-mailovou adresu sousede@rozhlas.cz 

Historie:
Inspirací pro pořad Sousedé, který se vysílá od jara roku 2004, byla stejnojmenná akce rozhlasových stanic ČRo Sever, MDR 1 Radio Sachsen a Radio Wroclaw. Tehdy spolu český, saský a polský redaktor jezdili po hranicích svých zemí a společně natáčeli příspěvky. U zrodu Sousedů stála Veronika Kindlová, která je s přestávkou mezi lety 2007 – 2009, připravuje dodnes. Původně byl celý pořad česko-německý. V poslední době němčiny ubylo, aby se mohlo více prostoru věnovat praktickým a zajímavým informacím o životě u našich saských sousedů. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Sousedé  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  ulice Resslova, Chomutov, okr. Chomutov, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, stavební práce, Od 14.07.2015 00:00 Do 31.07.2015 23:59, Výkopové práce v ul. Resslova z důvodu stavební úpravy vjezdu. Provoz ...
  silnice I/9, v katastru obce Nový Bor, okr. Česká Lípa - v katastru obce Dolní Podluží, okr. Děčín, pomalu jedoucí vozidlo údržby, jeden jízdní pruh uzavřen, práce na silnici během dne, Od 07.07.2015 ...
  silnice I/27, v katastru obce Hrob, okr. Teplice, práce na inženýrských sítích, zúžené jízdní pruhy, Od 01.07.2015 00:00 Do 30.09.2015 23:59, částečná uzavírka silnice I/27 v místě: trasa Hrob - Křižanov ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas