Sousedé

Paul Stadler a supíkovická kamenická škola

Ve výročí týdne si představíme sochaře Paula Stadlera. Narodil se 25. července 1875 v Jeseníku v rodině mydláře. Pro své výtvarné nadání navštěvoval nejprve řezbářskou školu ve Vrbně pod Pradědem a pak školu uměleckých řemesel ve Vídni a později také...

Legenda pediatrie a bojovník proti TBC Rudolf von Jaksch

Ve výročí týdne si připomínáme významného pražského pediatra a internistu Rudolfa von Jaksch. Narodil...

Na začátku ústecké trpasličí tradice stál Johann Maresch

Polovina července je dobrou příležitostí připomenout si Johanna Maresche, spoluzakladatele nejstarší...

O pořadu

Sousedé

Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách a všechny, kteří mají zájem o české Němce, němčinu a česko-německé vztahy.

Co všechno uslyšíte? Rozhovory se zajímavými představiteli německé menšiny, reportáže o současnosti i minulosti českých Němců, zajímavé zprávy od našich německých sousedů, pozvánky na kulturní a společenské události a mnoho dalšího. 

Pořad připravuje a uvádí: Veronika Kindlová ve spolupráci s Adamem Vidnerem, který čte německé texty a překladatelkou Michalou Bartošovou. 

Své náměty a připomínky k pořadu můžete posílat na e-mailovou adresu sousede@rozhlas.cz 

Historie:
Inspirací pro pořad Sousedé, který se vysílá od jara roku 2004, byla stejnojmenná akce rozhlasových stanic ČRo Sever, MDR 1 Radio Sachsen a Radio Wroclaw. Tehdy spolu český, saský a polský redaktor jezdili po hranicích svých zemí a společně natáčeli příspěvky. U zrodu Sousedů stála Veronika Kindlová, která je s přestávkou mezi lety 2007 – 2009, připravuje dodnes. Původně byl celý pořad česko-německý. V poslední době němčiny ubylo, aby se mohlo více prostoru věnovat praktickým a zajímavým informacím o životě u našich saských sousedů. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Sousedé  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pátek 19:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 28.8.2015 01:30 do 02:30; na silnici 7 u obce Žerotín okres Louny , délka 224m; Za obcí Panenský Týnec; nehoda; střet OA se zvěří, bez zranění osob, silnice s opatrností průjezdná.
  ulice Sokolovská, mezi křižovatkami ulic Vítězná a Svatojakubská, Ústí nad Labem-Střekov, Ústí nad Labem, uzavřeno, stavební práce, Od 30.08.2015 12:00 Do 30.08.2015 18:00, Uzavírka místní komunikace ...
  ulice Riegrova, mezi křižovatkami ulic Bílinská a nám. Legií, Duchcov, okr. Teplice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 31.08.2015 00:00 Do 04.10.2015 23:59, Vydal: Městský úřad Duchcov

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas