Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Aleš Briscein a další složí hold operní pěvkyni Jarmile Novotné

Výběr z árií, které kdysi zpívala Jarmila Novotná, zazní v podání Adama Plachetky, Kateřiny Kněžíkové a dalších - Foto:  Gudenberg, Wikimedia Commons, Public domain

Výběr z árií, které kdysi zpívala Jarmila Novotná, zazní v podání Adama Plachetky, Kateřiny Kněžíkové a dalšíchFoto:  Gudenberg, Wikimedia Commons, Public domain

Výběr z árií z oper, které kdysi zpívala Jarmila Novotná, jedna z nejslavnějších pěveckých legend, zazní na podzim příštího roku v podání hvězdných pěvců Adama Plachetky, Kateřiny Kněžíkové, Aleše Brisceina, Adriany Kohútkové a Niny Tarandek na operním gala Pocta Jarmile Novotné 2017.

Koupit vstupenku 

Sólisty doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením šéfdirigenta Ondreje Lenárda, svým mluveným slovem večer ozvláštní moderátor Marek Eben a oko všech potěší originální režie a nezaměnitelná scénografie tandemu bratrů Cabanových. 

Gala koncert pořádá nezisková organizace Zámek Liteň, z.s. ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. 

Pocta Jarmile Novotné 2017 se uskuteční 25. září 2017 ve Dvořákově síni Rudolfina, pouhé dva dny po 110. výročí jejího narození. Večer vstoupí v přímém přenosu do éteru Českého rozhlasu. 

Koncert v přímém přenosu odvysílá Český rozhlas na stanici Vltava. 

Autor:  Barbora Dušková

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas