Aktuality20. listopadu  2017  

Cenu SOČRu a Vltavy získal operní pěvec Vojtěch Šembera

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka vznikla před více než 45 lety v Karlových Varech - Foto:  Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka vznikla před více než 45 lety v Karlových VarechFoto:  Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Operní pěvec Vojtěch Šembera získal Cenu Českého rozhlasu Vltava a Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka, jejíž 52. ročník se letos konal v Karlových Varech.

Ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v produkci ČRo Vltava natočí v příštím roce operní árie. Nahrávka se bude vysílat v programu Českého rozhlasu a v rámci mezinárodní programové výměny Evropské vysílací unie EBU. 

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka vznikla před více než 45 lety v Karlových Varech. Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Zúčastňuje se jí každoročně 80-110 pěvců prakticky z celého světa v oborech opera, junior a píseň, ve kterých je mimořádný důraz kladen na tvorbu Antonína Dvořáka. 

Autor:   SOČR

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas