Mozart na poště, v hlavní roli SOČR

SOČR na poště - Foto: Marek Volf

SOČR na poštěFoto: Marek Volf

V úterý 7. března se na hlavní poště v Jindřišské ulici odehrál hudební happening, jehož vrcholem bylo provedení Mozartovy „Pražské Symfonie“, kterou pod vedením dirigenta Tomáše Braunera zahrál Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Spolupořadatelem večera byla stanice Vltava, která zajišťovala ozvučení a moderaci.

Hudební program zahájil violoncellista Tomáš Jamník, který s Miroslavem Sekerou provedl Myslivečkovu sonátu A dur pro violoncello a klavír, o které Wolfgang Amadeus Mozart prohlásil, že se musí líbit každému člověku na světě. Poté Sekera vystoupil sólově s Mozartovými 9 variacemi D dur na menuet Jean-Pierra Duporta. 

Vrcholem večera bylo provedení Mozartovy “Pražské symfonie”, kterou pod vedením dirigenta Tomáše Braunera zahrál SOČR ve složení 31 hudebníků. 

Hudebního happeningu, který pořádal spolek Piána na ulici, se účastnilo více jak 500 posluchačů. Vstup byl zcela zdarma a návštěvníci si díky jedinečné akustice tohoto nádherného prostoru mohli koncert vychutnat v plné parádě. 

Celým večerem provázel moderátor stanice ČRo Vltava Petr Gojda a iniciátor akce Ondřej Kobza. 

Autor:  Ilona Topolová

Nové články v rubrice

 • 24. dubna  2017     Fotogalerie  rubrika: Aktuality

  SOČR nadále hýří barvami a energií

  …dá se usoudit z dnešního setkání s novináři v budově Českého rozhlasu, přímo v prostorách legendárního Studia 1, kde orchestr zkouší, nahrává a čas od času též koncertuje.

   
 • 14. dubna  2017       rubrika: Aktuality

  Lenárd i Brauner pokračují!

  Symfonický orchestr Českého rozhlasu prodloužil na příští 91. sezonu 2017/18 smlouvu svým dvěma stěžejním spolupracovníkům, šéfdirigentovi tělesa Ondreji Lenárdovi a hlavnímu hostujícímu dirigentovi Tomáši Braunerovi....

   
 • 13. dubna  2017       rubrika: Aktuality

  Velkolepé finále: Mahler – Lenárd

  19. června vyvrcholí ve Dvořákově síni Rudolfina 90. koncertní sezona Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda a za spolupráce se sopranistkou Kateřinou Kalvachovou, mezzosopranistkou...

   

Video

ZÁZNAM: SOČR a hvězdy pro Světlušku

Přední osobnosti klasické hudby spolu s nevidomými umělci rozsvítily pro Světlušku 27. února Obecní...

My jsme SOČR - Foto: Vladimír Staněk
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace