Aktuality6. července  2017  

SOČR uzavře 59. Smetanovu Litomyšl

SOČR na 59. ročníku Smetanova Litomyšl, 6. července 2017 - Foto: František Renza

SOČR na 59. ročníku Smetanova Litomyšl, 6. července 2017Foto: František Renza

K voňavému času prázdnin patří rozmanité festivaly. Ty, které se soustředí na klasickou hudbu, bývají příjemnou příležitostí pro setkání našich hudebníků s poněkud odlišným publikem, než jaké přichází na jejich abonentní koncerty v Praze.

59. Smetanova Litomyšl vyvrcholí – jak jinak – operním repertoárem. Volba dirigentské osobnosti padla na předního znalce této oblasti, Ondreje Lenárda, který vás společně se svým orchestrem a spojenými brněnskými sbory provede operním královstvím.  

Vyslechnete nejslavnější sborové scény a ansámbly z Nabucca, Aidy, Othella, Macbetha, Síly osudu, Sedláka kavalíra, Madam Butterfly, Mefistotela, Fausta, Evžena Oněgina, Dimitrije a Braniborů v Čechách. 

Za příznivého počasí bude navíc možné sledovat přenos z koncertu i ve zcela neformálním prostředí Klášterních zahrad – třeba na dece, nad piknikovým košem. Dokonalý poslech přímého přenosu dále zprostředkuje Český rozhlas Vltava, záznam pořídí i Česká televize.  

Koncert začíná v 19.30 na Zámeckém nádvoří a vedle SOČRu a jeho šéfdirigenta Ondreje Lenárda se na něm konkrétně podílejí sólisté a hosté Janáčkovy opery Národního divadla Brno, sbor Janáčkovy opery Národního divadla Brno (sbormistr Josef Pančík) a Pěvecký sbor Masarykovy Univerzity Brno (sbormistr Michal Vajda). 

Festival Smetanova Litomyšl se letos koná od 16. června do 6. července. Nabízí 36 pořadů – opery, symfonické koncerty, balet i komorní hudbu. Než se vydáte za unikátními uměleckými zážitky do míst s neopakovatelným geniem loci, prohlédněte si stránky smetanovalitomysl.cz. Český rozhlas je hlavním mediálním partnerem festivalu. 

Autor:  Ilona Topolová

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas