Tomáš Dvořák (Floex),Tom Hodge a SOČR představují nový společný projekt!

Floex & Tom Hodge feat. SOČR LIVE "A Portrait Of John Doe" - Foto:  SOČR

Floex & Tom Hodge feat. SOČR LIVE "A Portrait Of John Doe"Foto:  SOČR

Začátkem příštího roku vydají oba hudebníci novou desku "Portait of John Doe". Vznikla ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a nahrávala se v unikátních prostorách legendárního Studia 1 Českého rozhlasu. Na tomto místě bude společný projekt zároveň i poprvé představen, na koncertech 15. a 16. září.

Koupit vstupenku 

Koncerty budou odehrány v plné sestavě. Pražsko-londýnskou kapelu ve složení Floex – klarinet a midimarimba, Tom Hodge – piano, Kim Sheehan – zpěv, Chris Warner – klávesy a basa, Jakub Tengler – bicí doprovodí čtyřicetičlenný orchestr vedený dirigentem Markem Ivanovičem. 

„Vše začalo jako přátelské setkání dvou muzikantů bez jasného záměru. Spojovalo nás zalíbení v klavíru, elektronice a klarinetu, na který oba hrajeme. V průběhu několika let jsme se scházeli v pražském floexím studiu a intimní nahrávky společných improvizací se postupem času proměnily ve spektakulární projekt propojující zvuk současné elektroniky, Tomova piana a symfonického orchestru,“ popisuje Floex. 

„A Portrait Of John Doe“ (volně přeloženo jako Portrét Jana Nováka) je hudebním ztvárněním příběhu obyčejného, zaměnitelného, prostě běžného člověka v současném světě, nacházejícího se v napjatém okamžiku před čtvrtou průmyslovou revolucí. Jejím výzvám čelí „Jan Novák“ humorem, nadsázkou a vnitřní imaginací. Současně je projekt oslavou všedních momentů, které nás všechny spojují. 

Autor:  Ilona Topolová

Nové články v rubrice

 • 16. července  2017       rubrika: Aktuality

  Mimořádný zážitek slibuje Mimořádný koncert SOČRu 29. října

  SOČR přizval ke spolupráci dva výrazné umělce, dirigenta mezinárodního renomé Alexandra Liebreicha a prvotřídního violoncellistu Albana Gerhardta. V atraktivním programu z děl Pavla Haase, Dmitrije Šostakoviče a Johannesa...

   
 • 15. července  2017     Fotogalerie  rubrika: Aktuality

  Za hudebními skvosty do Českého Krumlova

  K pravidelným „letním štacím“ rozhlasových symfoniků patří i Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Ostatně SOČR je už pěkných pár let jeho rezidenčním orchestrem.

   
 • 6. července  2017     Fotogalerie  rubrika: Aktuality

  SOČR uzavře 59. Smetanovu Litomyšl

  K voňavému času prázdnin patří rozmanité festivaly. Ty, které se soustředí na klasickou hudbu, bývají příjemnou příležitostí pro setkání našich hudebníků s poněkud odlišným publikem, než jaké přichází na jejich abonentní...

   

Video

TATA / BOJS a SOČR Live

Když loni oznámili TATA / BOJS společný koncert se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou...

My jsme SOČR - Foto: Vladimír Staněk
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace