Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 26. února  2017       rubrika: Aktuality

  Mozart a Mahler v rukou Braunera

  6. března budou na programu večera v Rudolfinu symfonie dvou monumentálních skladatelských osobností, Mozarta a Mahlera.

   
 • 7. února  2017       rubrika: Aktuality

  Tenkrát v Itálii: Hudba z nejslavnějších italských filmů

  Pod italským sluncem se rodí ty nejkrásnější písně. Tatáž pověstná italská muzikálnost, která dala v 17. století zrod opeře, se ve 20. století zasloužila o genezi filmového soundtracku – jedinečného fenoménu, v němž...

   
 • 7. února  2017       rubrika: Aktuality

  Kabeláč versus ruská klasika

  20. února přivítá SOČR skutečně mimořádného hosta. 32letý maďarský violoncellista István Várdai je dosud jediným interpretem, který vyhrál obě nejprestižnější mezinárodní violoncellové soutěže, ženevskou i mnichovs...

   

Video

ZÁZNAM: Světová premiéra – psáno pro SOČR

SOČR inicioval zrod nové symfonie, se kterou jste se mohli seznámit na koncertu ve Dvořákově síni Rudolfina...

Tenkrát v Itálii - Foto: Vladimír Staněk
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace