Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 27. srpna  2014 v 16:26       rubrika: Aktuality

  RadiRo – svátek hudby v Bukurešti

  Ve dnech 20.–27. září se hlavní město Rumunska stane hostitelem Mezinárodního festivalu rozhlasových orchestrů RadiRo, a naváže tak na premiérový ročník 2012, na němž se představili BBC Symphony Orchestra, Orchestra...

   
 • 29. srpna  2014 v 12:16       rubrika: Aktuality

  Dramaturgická lahůdka na Dvořákově Praze

  Na 17. září připravuje festival Dvořákova Praha světovou premiéru koncertního provedení operní prvotiny Antonína Dvořáka Alfred. Téměř zapomenuté dílo nastuduje se SOČRem, Českým filharmonickým sborem Brno a sólisty německý dirigent Heiko Mathias Förster. V hlavních pěveckých rolích se představí Petra Froeseová (Alvina), Jarmila Baxová (Rowena), Ferdinand von Bottmer (Harald) a Felix Rumpf (Alfred).

   
 • 10. srpna  2014 v 13:33       rubrika: Aktuality

  Smetana, Dvořák, Wagner i italští autoři

  Už při svém nedávném recitálu na MHF Pražské jaro se basbarytonista Adam Plachetka vyznal z obdivu vůči opernímu odkazu Bedřicha Smetany. „Myslím, že zůstává stále nedoceněn, ve stínu Dvořáka – a že si to nezaslouž...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas