Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná
 

Nové články v rubrice

 • 11. července  2014 v 19:09       rubrika: Aktuality

  Oslava Antonína Dvořáka v Českém Krumlově

  Významná osobnost mezi českými interprety, v současnosti v Clevelandu působící houslista Ivan Ženatý se představí hostům Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov v Zámecké jízdárně. Za doprovodu rozhlasových...

   
 • 19. května  2014 v 09:41       rubrika: Aktuality

  Tenorista Jonas Kaufmann zahájí festival v Českém Krumlově

  Už pěkných pár let patří zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov velké pěvecké osobnosti. Letos se publikum může těšit na německého tenoristu Jonase Kaufmanna. 18. července ho doprovodí naši rozhlasoví...

   
 • 19. května  2014 v 09:41       rubrika: Aktuality

  Provedení Mahlerova Vzkříšení na Smetanově Litomyšli

  Symfonický orchestr Českého rozhlasu na konci sezony pravidelně přijíždí do Litomyšle, aby svým uměním potěšil návštěvníky jedinečného open-air festivalu, konaného v okouzlujících prostorách renesančního zámku.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas