Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 9. ledna  2015 v 10:15       rubrika: Aktuality

  Hvězda předních pódií Alexander Ghindin 16. 2. v Obecním domě

  Rodák z Moskvy Alexander Ghindin, laureát prestižních klavírních soutěží v Moskvě a Bruselu, kterého odborná i laická veřejnost uznává jako jednoho z nejoriginálnějších pianistů současnosti, přednese za doprovodu SOČRu...

   
 • 9. ledna  2015 v 09:39       rubrika: Aktuality

  Ivan Ženatý a Ondrej Lenárd, 9. 2. v Rudolfinu

  Program z děl slovanských autorů je připraven na VI. koncert cyklu „R“, jehož protagonistou bude stálý sólista SOČRu, působící od roku 2012 jako profesor houslové hry na prestižním Cleveland Institute of Music.

   
 • 9. ledna  2015 v 12:23       rubrika: Aktuality

  SOČR na cestách po Evropě

  V lednu čekají rozhlasové symfoniky dva kratší zájezdy. Ve středu 21. ledna zahrají v Erlangenu, v tamní Heinrich-Lades-Halle, a to s dirigentem Leošem Svárovským a houslistkou Sophií Jaffé, která se představí ve Dvořákově...

   

Partneři

 • Logo Radio Servis
 • Logo potravinydomu.cz - Foto: Potraviny domů

Sdílejte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas