Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 16. října  2014 v 12:04       rubrika: Aktuality

  Brousek a Martinů na jednom pódiu

  Aktuálně se připravuje na roli Amadea ve stejnojmenné inscenaci Petera Shaffera, kterou uvede Divadlo na Vinohradech. Premiéru mají 7. listopadu. Naštěstí sídlí i SOČR na Vinohradech, a tak může Ondřej Brousek, tentokrát...

   
 • 16. října  2014 v 11:45       rubrika: Aktuality

  Nejbližší koncert v Rudolfinu 3.11.2014

  Vladimir Sverdlov-Ashkenazy pochází z rodiny s dlouhou tradicí vynikajících umělců – jeho dědeček, skladatel a klavírista David Ashkenazy ho vedl při psaní prvních kompozic. Strýc, slavný klavírista a dirigent Vladimia...

   
 • 13. října  2014 v 09:57       rubrika: Aktuality

  Svátky hudby – V. Hudeček, SOČR a hosté

  Zahajovací koncert 23. ročníku cyklu Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté kombinuje operní a instrumentální žánr. Úvodní rozhovor houslí a violy vystřídá skvostné pěvecké gala.

   

Partneři

 • Logo Radio Servis
 • Logo potravinydomu.cz - Foto: Potraviny domů

Sdílejte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas