Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 3. dubna  2015 v 15:26       rubrika: Aktuality

  PŘEDPRODEJ ABONENTNÍCH VSTUPENEK 2015/16

  Reprezentační prodejna Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2

   
 • 6. května  2015 v 12:15       rubrika: Aktuality

  SOČR na Pražském jaru i Janáčkově máji

  Zkraje května nahrávali rozhlasoví symfonikové s basbarytonistou Adamem Plachetkou operní árie a tato aktivita plynule přejde v přípravu na pražskojarní koncert, nazvaný Adam Plachetka uvádí mladé pěvce. Onen večer...

   
 • 20. dubna  2015 v 12:23       rubrika: Aktuality

  Do Japonska

  17. června odlétá orchestr na své 11. japonské turné, kde ho shodou číselných náhod čeká jedenáct vystoupení např. v Osace (Symphony Hall), Sapporu (Concert Hall Kitara),Tokiju (Suntory Hall), Nagoji (Aichi Arts Center...

   

Partneři

 • Logo Radio Servis
 • Logo potravinydomu.cz - Foto: Potraviny domů

Sdílejte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas