Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 4. října  2016       rubrika: Aktuality

  SOČR UVÁDÍ: TATA / BOJS aneb oblek nechte doma!

  Vážně jste si mysleli, že znáte TATA / BOJS? Že všechny jejich skladby jste už slyšeli a nemohou vás překvapit? S námi objevíte nový rozměr poslechu!

   
 • 2. října  2016     FotogalerieAudioVideo  rubrika: Aktuality

  206 kilometrů pro SOČR

  Hned první říjnový den se uskutečnila v Riegrových sadech běžecká „Štafeta SOČRu“. Cílem bylo za 4,5 hodiny uběhnout minimálně 90 km – devadesátka totiž symbolizuje 90 let, které Symfonický orchestr Českého rozhlasu...

   
 • 1. října  2016       rubrika: Aktuality

  Sólo pro housle, trombón a lesní roh

  V rámci narozeninových oslav své „devadesátky“ připravil SOČR několik dárků pro všechny, kdo s chutí slaví s ním. I pro sebe sama!

   

Video

ZÁZNAM: Zahájili jsme s Beethovenem

26. září si Symfonický orchestr Českého rozhlasu připomenul ve Dvořákově síni se svými příznivci, abonenty...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace