Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 19. prosince  2014 v 10:01       rubrika: Aktuality

  Kateřina Javůrková a Petr Altrichter, naši hosté 12. 1.

  Na pondělí 12. ledna připravuje orchestr s dirigentem Petrem Altrichterem program z ruské hudby. Ve Dvořákově síni Rudolfina a tradičně i na stanici Vltava, v přímém přenosu, zazní předehra k opeře Chovanština od Modesta...

   
 • 10. prosince  2014 v 10:03       rubrika: Aktuality

  Do lázní Wiesbaden

  Už řadu let patří rozhlasoví symfonikové z Prahy ke stálým a vítaným hostům ve Wiesbadenu. V jednom z nejstarších lázeňských měst Evropy s pozoruhodným kulturním podhoubím se vždy prezentují jako skvělí tlumočníci hudby...

   
 • 1. prosince  2014 v 13:50       rubrika: Aktuality

  Pavlicova hudba na předvánočním koncertu 22.12.2014

  Missa brevis pastoralis od Jiřího Pavlici se sólisty a sborem, dále pak Sukova Serenáda a Mozartův Dvojkoncertu pro flétnu a harfu potěší návštěvníky koncertu SOČRu v pondělí 22. prosince v Rudolfinu.

   

Partneři

 • Logo Radio Servis
 • Logo potravinydomu.cz - Foto: Potraviny domů

Sdílejte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas