Aktuality23. července  2012 v 17:16  

Za hranice klasiky – 28. července v Českém Krumlově

Že rozhlasoví symfonikové umějí se ctí přednést i hudbu mimoklasických žánrů dokazují víceméně pravidelně. Další příležitostí k potvrzení jejich muzikantské otevřenosti bude 28. červencový večer, kdy vystoupí v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě společně s Kühnovým dětským i smíšeným sborem a dirigentem Tolgou Kashifem.

Ten je zároveň autorem vokálně symfonické pocty věhlasné rockové kapele, The Queen Symphony, šestivěté skladby vystavěné na dvanácti melodiích z písní legendárního seskupení. Rozpoznáte mezi nimi například "Bohemian Rhapsody", „Radio Ga Ga“, „The Show Must Go On“, "We Will Rock You", "We Are the Champions" nebo "Who Wants to Live Forever". 

Tolga Kashif svou skladbu poprvé veřejně provedl s Královským filharmonickým orchestrem v roce 2002 v Royal Festival Hall v Londýně a dočkal se nadšeného přijetí u publika, kritiky i zbylých členů skupiny Queen. Kromě nominace na The Classic BRIT Awards se jeho novoromanticky laděná suita těší rovněž dramaturgickému zájmu pořadatelů z celého světa a opakovaně se objevuje na programech významných koncertních sálů, operních domů i prestižních festivalů.  

Účinkují
Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, rezidenční orchestr festivalu
Tolga Kashif, dirigent 

Autor:  Jitka Novotná

Nové články v rubrice

 • 26. září  2015 v 19:45       rubrika: Aktuality

  Když Shakespeare rapuje

  Pravda, ten titulek je poněkud provokativní - na druhou stranu vystihuje podstatu závěrečné skladby koncertu, který v uspořádají rozhlasoví symfonikové v Obecním domě. Bude to večer nepochybně hodnotný, nabídne jednu českou a jednu světovou premiéru. Právě o ní jsme si povídali se skladatelem Zdenkem Mertou v materiálu, který najdete...

   
 • 16. září  2015 v 11:49       rubrika: Aktuality

  Nový dramaturg orchestru

  Vedení Symfonického orchestru Českého rozhlasu obnovilo pozici dramaturga. Stává se jím Josef Třeštík.

   
 • 11. září  2015 v 10:25       rubrika: Aktuality

  Festivalový koncert v katedrále

  Letošní vystoupení SOČRu na festivalu slibuje osobitý duchovní zážitek. Koncert jednoho z celosvětově nejhranějších žijících autorů, čerstvého osmdesátníka Arvo Pärta, označovaného za spirituálního minimalistu, se totiž v pondělí 21. září uskuteční od...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace