Mimořádný koncert s Alexandrem Liebreichem, 29. října 2017

Mimořádný koncert s Alexandrem Liebreichem, 29. října 2017 - Foto: Tomáš Vodňanský

Mimořádný koncert s Alexandrem Liebreichem, 29. října 2017Foto: Tomáš Vodňanský

Koncert, který se konal v rámci Ozvěn Česko-německého kulturního jara 2017, představil posluchačům SOČRu dirigenta Alexandra Liebreicha a violoncellistu Albana Gerhardta. „Oba němečtí umělci se ukázali být výraznými, charismatickými osobnostmi. Dirigent jako muzikální, energický a přitom skromný a nenápadný hybatel, violoncellista jako výrazně osobitý, absolutně hudbě oddaný interpret,“ napsal Petr Veber ve své recenzi pro operaplus.cz. Na programu byla Studie pro smyčce Pavla Haase, Šostakovičův Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 Es dur a Symfonie č. 4 e moll Johannese Brahmse.

Nové články v rubrice

 • 10. září  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Sólo pro smyčce a harfu, 10. září 2018

  V pondělí 10. září patřil večer ve Studiu 1 smyčcům a harfě. Pod uměleckým vedení koncertního mistra Vlastimila Kobrleho a v podání harfistky Lydie Härtelové zazněly skladby Leoše Janáčka, Clauda Debussyho, Benjamina...

   
 • 9. července  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Japonské turné SOČR

  Rozhlasoví symfonikové se vrátili z japonského turné, na kterém ve spolupráci s řadou sólistů odehráli celkem třináct koncertů.

   
 • 4. června  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Et lux perpetua, 4. června 2018

  Verdiho ohromující Requiem v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením šéfdirigenta Ondreje Lenárda zakončilo 91. sezonu.

   

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas