Příhody lišky Bystroušky, 14. dubna 2018

Příhody lišky Bystroušky, 14. dubna 2018 - Foto: Filip Jandourek

Příhody lišky Bystroušky, 14. dubna 2018Foto: Filip Jandourek

Symfonický orchestr Českého rozhlasu připravil audiovizuální zážitek pro malé i velké diváky – animovaný film Příhody lišky Bystroušky z dílny BBC podle Janáčkovy opery doplnila živá hudba orchestru přední čeští sólisté hlasově ztvární jednotlivé postavy.

Smyslem obou počinů – tedy filmového i koncertního bylo přiblížit operu publiku, které se k ní běžně nedostane, zejména dětem. Dirigoval Laurent Pillot z Francie, který je s projektem BBC spjat od samého počátku. Koncert byl také připomínkou 90 let, jež letos uplynou od úmrtí Leoše Janáčka. 

O soutěže a kvízy pro děti se postaral hlavní mediální partner – Rádio Junior. 

Nové články v rubrice

 • 10. září  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Sólo pro smyčce a harfu, 10. září 2018

  V pondělí 10. září patřil večer ve Studiu 1 smyčcům a harfě. Pod uměleckým vedení koncertního mistra Vlastimila Kobrleho a v podání harfistky Lydie Härtelové zazněly skladby Leoše Janáčka, Clauda Debussyho, Benjamina...

   
 • 9. července  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Japonské turné SOČR

  Rozhlasoví symfonikové se vrátili z japonského turné, na kterém ve spolupráci s řadou sólistů odehráli celkem třináct koncertů.

   
 • 4. června  2018     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Et lux perpetua, 4. června 2018

  Verdiho ohromující Requiem v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením šéfdirigenta Ondreje Lenárda zakončilo 91. sezonu.

   

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas