Jiří Hájek, baryton

Jiří Hájek

Jiří Hájek

Jiří Hájek (nar. 1976) vystudoval konzervatoř v Pardubicích pod vedením Milana Stříteského. Dále pokračoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ve třídě doc. Petera Mikuláše a akademické vzdělání dokončil na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u prof. René Tučka.

V průběhu studia absolvoval několik mezinárodních pěveckých kurzů pod vedením Andreje Kucharského, Magdaleny Hajóssyové a Sergeje Kopčáka. V roce 2002 se zúčastnil Letní akademie Praha-Vídeň-Budapešť pod vedením Naděždy Kniplové, o rok později získal na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech I. cenu v oboru píseň a II. cenu v oboru opera. 

Od roku 2004 je sólistou divadla J. K. Tyla v Plzni, kde nastudoval roli Harašty (Příhody Lišky Bystroušky), Moralese (Carmen), Malatesty (Don Pasquale), Guglielma (Cosi fan tutte), Ščelkalova (Boris Godunov) a další. Od roku 2003 je stálým hostem Státní opery Praha, ztvárnil zde Collina (La Bohéme), Grasse (La Roulette), Lovce (Rusalka). Také účinkuje jako host v představeních Národního divadla. Na konci sezony 2007 měl poprvé možnost hostovat v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde se představil jako Escamillo v opeře "La tragédie de Carmen". 

Spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové a s komorním orchestrem Syrinx. V roce 2001 nahrál pro Český rozhlas cykly Sapientia I. Jiřího Temla a Bačovské piesne Eugena Suchoně. Na konci roku 2005 spolupracoval s Agon Orchestra řízeným Petrem Kofroněm na české premiéře opery Philipa Glasse "In The Penal Colony", která se uskutečnila v divadle Archa. Dále nastudoval roli Anděla hudby Israfela v nové opeře Lukáše Hurníka "The Angels" v rámci projektu Bouda III (letní scéna Národního divadla), která měla světovou premiéru 1. června 2006. V červenci 2006 vystoupil na mezinárodním hudebním festivalu Prague Proms; ve Smetanově síni Obecního domu zpíval sólový part v díle Carla Orffa Carmina Burana pod vedením G. A. Gutiérreze. 

Nové články v rubrice

 • 11. dubna  2014 v 11:30       rubrika: Kdo je kdo

  Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu

  sbormistryně Blanka Kulínská

   
 • 11. dubna  2014 v 11:27       rubrika: Kdo je kdo

  Otokar Klein, tenor

  Tenorista Otokar Klein vystudoval operní zpěv na Konzervatoři a Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u prof. Zlatice Livorové. Následně absolvoval několik pěveckých a interpretačních kurzů u Andreje Kucharského,...

   
 • 11. dubna  2014 v 11:25       rubrika: Kdo je kdo

  Marie Fajtová, soprán

  Sopranistka Marie Fajtová nejprve vystudovala na Konzervatoři v Praze obor klavír (u Jana Novotného) a později též operní zpěv (u Jiřího Kotouče). V současné době zdokonaluje svou pěveckou techniku u americké sopranistky...

   

Video

Dan Bárta a Epoque Quartet, 1.2.2016

Podívejte se na záznam unikátního koncertu, na kterém se SOČR sešel s experimentálním smyčcovým ansámblem...

Partneři

 • Logo Radio Servis
 • Radiotéka - Foto:  Český rozhlas

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace