SOČR: Boříme zdi

My jsme SOČR - Kontrabas - Foto:  Český rozhlas

My jsme SOČR - KontrabasFoto:  Český rozhlas

CÍL KAMPANĚ:

Cílem je upoutat pozornost publika, které se běžně o klasickou hudbu nezajímá. Kampaň se snaží „bořit zdi“ konvencí a upjatosti, které jsou mylně vážné hudbě přisuzovány. Představuje orchestr nejen jako těleso vytvářející kvalitní hudbu, ale jako fungující organismus, který tvoří 107 hráčů. 

3 ZÁKLADNÍ PILÍŘE KAMPANĚ 

1. Boří mýty o tom, že vážná hudba je nudná
přináší pohledy do zákulisí, perličky, glosy z turné, vtipné zážitky, přibližuje posluchači přípravu jednotlivých koncertních večerů, seznamuje s přípravou dramaturgie, jak byla tvořena a jak ji vidí sami hráči orchestru. 

2. Boří hranice hudebních žánrů – crossoverová řada N – Nové horizonty. Nebojíme se experimentů, nadhledu, vtipu, improvizace a prolínání žánrů. 

3. Boří hranice mezi hudebními nadšenci a odborníky – textová kampaň zaměřená na hudební pojmy a jejich vysvětlení, přibližuje svět klasické hudby, nechává publiku nahlédnout do zákulisí světa klasické hudby. 

 CÍLOVÉ SKUPINY 

Potenciální návštěvníci koncertů ve věku 30 – 50 let, kteří nejsou příznivci klasické hudby, ale kulturu jako takovou mají rádi. Informace pro ně musí být dostupné a srozumitelné, dramaturgie večera poutavá. Musí mít možnost pustit si audio/video ukázku přímo na webových stránkách, objednat si vše online. Je třeba u nich vytvořit povědomí o tělesu, které zaujme objevnou a pestrou dramaturgií, jedinečnými hudebními spojeními i dostupnou cenou. 

Posluchači ostatních hudebních těles, kteří o SOČRu slyšeli minimálně nebo o něm vůbec neví. Odborníci, muzikologové, příznivci klasické hudby, kteří si díky intenzivní kampani všimnou, že je tady rozhlasový orchestr, který rozhodně má co nabídnout. 

KOMUNIKACE 

Vizuály bude možné vidět v MHD, na tramvajových zastávkách, na veřejných výlepových místech. Mezi hlavní komunikační kanály patří také web socr.rozhlas.cz a portály Českého rozhlasu. Nově jsou využívané sociální sítě, natáčí se virální videa. Do všech těchto aktivit jsou angažováni přímo členové orchestru nebo jeho vedení. 

Autor:  Ilona Topolová

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas