Příběhy ze severu

Risto Joost - Foto: Jaroslav Hauer

Risto JoostFoto: Jaroslav Hauer

Díla severských autorů Arvo Pärta a Jeana Sibelia 5. února v Rudolfinum spolu s rozhlasovými symfoniky představil současný umělecký ředitel Tallinnské filharmonie Risto Joost.

Robert Schumann - Koncertní kus pro čtyři lesní rohy a orchestr
Večer zahájila mimořádná skladba Roberta Schumanna, ve které je „sólistou“ celá hornová sekce, tentokrát tvořená výjimečně talentovanou mladou českou hráčkou na lesní roh Kateřinou Javůrkovou a dalšími třemi instrumentalisty oceněnými v roce 2016 na Mezinárodní hudební soutěži ARD v Mnichově. 

Arvo Pärt – Symfonie č. 3
První polovinu večera uzavřela středověkou hudbou ovlivněná Symfonie č. 3 Joostova krajana, jednoho z nejznámějších skladatelů současnosti, Arvo Pärta. 

Jean Sibelius – Lemminkäinen, suita
Koncert vyvrcholil padesátiminutovou suitou čtyř symfonických básní Jeana Sibelia inspirovaných životem mytického hrdiny Lemminkäinena, vylíčeným ve finském národním eposu Kalevala. 

Autor:   SOČR

Nové články v rubrice

 • 12. února  2018     Video  rubrika: Video

  Potlesk pro Mahana Esfahaniho a Jiřího Rožně

  V pondělí 12. února 2018 připravili rozhlasoví symfonikové program z hudby výtečných skladatelů 20. století, Igora Stravinského, Viktora Kalabise a Leoše Janáčka.

   
 • 26. března  2018     Video  rubrika: Video

  Poprvé s Alexandrem Liebreichem

  Alexander Liebreich, nový šéfdirigent a umělecký ředitel SOČRu, uvedl na podiu v Rudolfinu skladby Richarda Strausse, Alexandra Zemlinskeho, György Ligetiho a Leoše Janáčka. Šest písní na texty Maurice Maeterlincka...

   
 • 18. prosince  2017     Video  rubrika: Video

  Zimní snění

  Fantastické scherzo Josefa Suka, Rapsodie–koncert pro violu a orchestr Bohuslava Martinů a Čajkovského Symfonie č. 1 g moll „Zimní sny,“ která dala název celému koncertu Zimní snění, zazněly 18. prosince v Rudolfinu....

   

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace