Příběhy ze severu

Risto Joost - Foto: Jaroslav Hauer

Risto JoostFoto: Jaroslav Hauer

Díla severských autorů Arvo Pärta a Jeana Sibelia 5. února v Rudolfinum spolu s rozhlasovými symfoniky představil současný umělecký ředitel Tallinnské filharmonie Risto Joost.

Robert Schumann - Koncertní kus pro čtyři lesní rohy a orchestr
Večer zahájila mimořádná skladba Roberta Schumanna, ve které je „sólistou“ celá hornová sekce, tentokrát tvořená výjimečně talentovanou mladou českou hráčkou na lesní roh Kateřinou Javůrkovou a dalšími třemi instrumentalisty oceněnými v roce 2016 na Mezinárodní hudební soutěži ARD v Mnichově. 

Arvo Pärt – Symfonie č. 3
První polovinu večera uzavřela středověkou hudbou ovlivněná Symfonie č. 3 Joostova krajana, jednoho z nejznámějších skladatelů současnosti, Arvo Pärta. 

Jean Sibelius – Lemminkäinen, suita
Koncert vyvrcholil padesátiminutovou suitou čtyř symfonických básní Jeana Sibelia inspirovaných životem mytického hrdiny Lemminkäinena, vylíčeným ve finském národním eposu Kalevala. 

Autor:   SOČR

Nové články v rubrice

 •  Video

  Et lux perpetua, 4. června 2018

  Verdiho ohromující Requiem v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu zakončilo 91. sezonu.

   
 • 7. května  2018     Video  rubrika: Video

  Světová premiéra – psáno pro SOČR

  Skladatel Jan Ryant Dřízal složil přímo na objednávku SOČRu skladbu Narcissus, v níž se jako sólista představil violoncellista Tomáš Jamník. Pod taktovkou Marka Šedivého zahrál orchestr ještě taneční báseň La Péri Paula...

   
 • 26. března  2018     Video  rubrika: Video

  Poprvé s Alexandrem Liebreichem

  Alexander Liebreich, nový šéfdirigent a umělecký ředitel SOČRu, uvedl na podiu v Rudolfinu skladby Richarda Strausse, Alexandra Zemlinskeho, György Ligetiho a Leoše Janáčka. Šest písní na texty Maurice Maeterlincka...

   

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas