Video27. února  2017  

ZÁZNAM: SOČR a hvězdy pro Světlušku

SOČR a hvězdy pro Světlušku, 27. února 2017 - Foto: Tomáš Vodňanský

SOČR a hvězdy pro Světlušku, 27. února 2017Foto: Tomáš Vodňanský

Přední osobnosti klasické hudby spolu s nevidomými umělci rozsvítily pro Světlušku 27. února Obecní dům v Praze.

Výtěžek 133 627,-Kč ze vstupného putuje do sbírky Světluška na pomoc lidem s těžkým zrakovým handicapem. „Světluška tak bude moci podpořit třeba i rozvoj hudebního talentu nevidomých a slabozrakých. Přispěje jim nejen na hudební nástroje, ale také na přepis not do Braillova notopisu. Svou návštěvou koncertu tak třeba přispějete ke zrodu nové hvězdy klasické hudby, jakou je již dnes Ráchel Skleničková, úspěšná sólistka Pražského jara,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje. 

Děkujeme Václavovi Hudečkovi, Jitce Hosprové, Lubomíru Brabcovi, Evě Blažkové, Simoně Němcové, Ráchel Skleničkové, Máriovi Bihárimu i moderátorům večera Jitce Novotné a Alexandru Rašilovi, že na akci vystoupila bez nároku na honorář. 

Autor:  Barbora  Mocová  (bmo)

Nové články v rubrice

 • 5. února  2018     Video  rubrika: Video

  Příběhy ze severu

  Díla severských autorů Arvo Pärta a Jeana Sibelia 5. února v Rudolfinum spolu s rozhlasovými symfoniky představil současný umělecký ředitel Tallinnské filharmonie Risto Joost.

   
 • 18. prosince  2017     Video  rubrika: Video

  Zimní snění

  Fantastické scherzo Josefa Suka, Rapsodie–koncert pro violu a orchestr Bohuslava Martinů a Čajkovského Symfonie č. 1 g moll „Zimní sny,“ která dala název celému koncertu Zimní snění, zazněly 18. prosince v Rudolfinu....

   
 • 27. listopadu  2017     Video  rubrika: Video

  Tajuplný svět Stevena Isserlise

  Úvodem večera zazněla Ravelova Bárka na oceáně, následně nás pak vynikající britský violoncellista Steven Isserlise nechal nahlédnout do svého tajuplného světa prostřednictvím koncertu pro violoncello a orchestr Henriho...

   
My jsme SOČR - Foto: Vladimír Staněk
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace