rubrika: Aktuality

Report 2014 zná své vítěze

Petra Benešová_Report_2014.JPG - Foto: Tomáš Tomka

Petra Benešová_Report_2014.JPGFoto: Tomáš Tomka

Od 4. do 6. listopadu 2014 proběhl v Koutech u Ledče nad Sázavou XXIII. ročník soutěžní přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu Report. Šedesátka účastníků ze všech koutů Česka, mezi nimiž byli jak rozhlasoví profesionálové, tak studenti vysokých škol, vyposlechla 23 soutěžních snímků.

V publicistické kategorii vyvolal největší ohlas pořad Tomáše Černého „Dar podpory, dar poznání, dar inspirace“ sledující koncertní turné hráčů České filharmonie po romských osadách na východě Slovenska. Druhé místo obsadila Petra Benešová za pořad „Šarlatáni po telefonu“ věnovaný předraženému telefonování věštcům v televizním studiu. Třetí místo náleží ostravskému Arturovi Kubicovi za portrét „Bernard, usměvavý Meresjev z Výškovic“. 

Jiří Vondráček_Report_2014.JPG - Foto: Tomáš Tomka

Jiří Vondráček_Report_2014.JPGFoto: Tomáš Tomka

Dokumentaristickou kategorii vyhrál dokument Miloše Doležala a Jiřího Vondráčka „Cirkus na faře aneb Pepito, neplivej“, který zároveň získal i cenu Zdeňka Boučka za originalitu zpracování. Druhé místo patří Danielu Moravcovi a jeho sondě „Ahoj, chci umřít“, kterou nahlíží do života sebevrahů. Třetí místo náleží katolickému knězi Janu Hanákovi za zprávu o jednom odchodu spojeném s rakovinou „Diptych“. 

Pavel Polák_Report_2014.JPG - Foto: Tomáš Tomka

Pavel Polák_Report_2014.JPGFoto: Tomáš Tomka

Vítězem jarní zpravodajské části je Pavel Polák za příspěvek „Transparent do Soči“, který bude zároveň oceněn i Cenou generálního ředitele. Druhé místo obsadil Ľubomír Smatana za portrét „Příbramský terorista“ a třetí cenu si odnáší ostravský Martin Knitl za reportáž „S bílou holí v cukrovaru“. Přehlídku Report pořádá Sdružení pro rozhlasovou tvorbu, z. s., ve spolupráci s Českým rozhlasem, Státním fondem kultury, Nadací Český literární fond a s Radioservisem. 

Autor:  Michal Bureš
 

Nové články v rubrice

 • VÝSLEDKY REPORTU 2018

  REPORT 2018 I. kategorie: zpravodajské a publicistické pořady 1. místo a zároveň Cena Z. Boučka za originalitu zpracování Milota Lukáš Záhadné ruce na plzeňské katedrále (celkem 10,60 – za originalitu 2,58) 2. místo s počtem bodů 10,5 Herget Jan Zázraky medicíny – ARO 3. místo s počtem bodů 10,2 Titlbach Filip Komu patří nalezené záznamy politického procesu s R. Slánským? II. kategorie: publicistický pořad 1. místo a zároveň Cena generálního ředitelePfeiferová Mária Cesta za papežem (celkem 10,67) 2. místo s počtem bodů 10,53 a zároveň Cena J. Hrašeho Knitl Martin Sudetské děti 3. místo s počtem bodů 9,87 Misařová Dagmar Pro koně kopytník, kostival slepici, čemeřici vepři III. kategorie: Dokument 1. místo s počtem bodů 9,96 Vyhnálková Lucie a Studený Ivan Vaše naše divadlo 2. místo s počtem bodů 9,44 Moravec Dan Matyáš a maminka 3. místo s počtem bodů 9,29 Slavičínský Jiří V mongolské stepi uprostřed léta Cena generálního ředitele ČRo – Pfeiferová Mária za pořad Cesta za papežemCena Z. Boučka za originalitu – Milota Lukáš za pořad Záhadné ruce na plzeňské katedrále

   
 • 27. června  2018 v 17:45       rubrika: Aktuality

  INFORMACE O PRÁVECH A POVINNOSTECH V OBLASTI ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ – PRO ČLENY SPOLKU

  Ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů); (dále jen „nařízení“)

   
 • Program BILANCE 2018

  Přehlídka rozhlasové tvorby přináší opět pestrý program.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas