24. ledna  2014 v 09:47  rubrika: Rozhovory

Přečtěte si pravidla, radí Kamila Nývltová

Kamila Nývltová - Foto: Petra Kropáčová

Kamila NývltováFoto: Petra Kropáčová

Zpěvačku Kamilu Nývltovu můžete vidět a slyšet zpívat v Divadle Broadway, Hybernia i v Hudebním divadle Karlín.

Hraje v muzikálech, zpívá na společenských akcích, natočila nové vánoční album s názvem Vánoční dárek a taky je patronkou soutěže Česko zpívá. Co krásného prožila v roce 2013 a jaké rady má pro soutěžící, kteří se chtějí přihlásit do soutěže Česko zpívá? Zeptali jsme se. 

Ahoj Kamilo, co považuješ za svůj největší úspěch roku 2013?  

Ahoj všem! :-) Za svůj největší úspěch roku 2013 považuji to, že se mi podařilo vydat své druhé album, tentokrát vánoční. CD se jmenuje Vánoční dárek a obsahuje 10 písní, všechny v češtině, a jsou tam i krásné duety se zpěvákem Marianem Vojtkem a zpěvačkou Lucií Bílou, která mi album taky pokřtila. A v prosinci jsem měla svůj první velký vánoční koncert se skvělými hosty v Divadle Broadway. Na tyto dvě věci jsem opravdu hrdá, že se vydařily. 

Kamila Nývltová - Foto: Vendula Frantová

Kamila NývltováFoto: Vendula Frantová

A co považuješ za nejhezčí zážitek loňského roku? 

Tak to bude asi dovolená v Egyptě s rodinou, kdy jsem v moři plavala s želvou a držela se jí za krunýř a taky jsem si pohladila murénu. 

Dáváš si nějaká předsevzetí do nového roku? Pěvecká nebo jiná? A jaká?  

Letos jsem si dala jedno takové zvláštní (smích). Moc bych si přála zahrát v pohádce roli princezny. Tak uvidíme, zda se mi to podaří. A jinak mám taková klasická předsevzetí: dodržovat zdravý životní styl a stále na sobě pracovat. 

Jsi patronkou soutěže Česko zpívá. Je soutěž Česko zpívá pro toho, koho baví zpívání, nebo jen pro toho, kdo se chce zpívání věnovat profesionálně? 

Soutěž je pro obě skupiny. Pro ty, co zpívání baví a chtějí si to jen tak vyzkoušet, zda na to mají, a samozřejmě i pro ty, kteří se chtějí stát profesionály. Všichni soutěžící mohou získat cenné zkušenosti a zážitky, nové přátele, krásné ceny a posunout se někam dál. Je to zkušenost k nezaplacení. 

Spousta soutěžících se rozhodne na poslední chvíli, že se přihlásí. Jaké nejčastější chyby soutěžící dělají? Na co zapomínají a na co by si měli dát pozor? 

Nejčastější chybou je, že si soutěžící nepřečtou pravidla a pak dělají v přihlašování zbytečné chyby... Také se stalo, že soutěžící, místo aby odeslal do soutěže písničku, kterou sám nazpíval, odeslal originální píseň nějakého umělce, třeba Lady Karneval nazpívanou přímo Karlem Gottem. 

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se ti v novém roce splní každý měsíc alespoň jedno přání.  

I já děkuji a přeji všem soutěžícím hodně štěstí a moc se těším na jejich výkony! 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas