20. ledna  2014  rubrika: Rozhovory

Přihlášku jsem poslala 5 minut před uzávěrkou

Lenka Švestková, vítězka pěvecké soutěže Česko zpívá rozhlasová kategorie, při vystoupení na Prix Bohemia Radio - Foto: David Tesař

Lenka Švestková, vítězka pěvecké soutěže Česko zpívá rozhlasová kategorie, při vystoupení na Prix Bohemia RadioFoto: David Tesař

Lenka Švestková je vítězka rozhlasové kategorie soutěže Česko zpívá 2013, přestože svou přihlášku poslala doslova za pět minut dvanáct.

Lenky jsme se zeptali na její tajné triky, které jí pomáhají, aby zpívala co nejlépe, a taky na to, co by poradila soutěžícím, kteří se hlásí do soutěže Česko zpívá 2014.   

Ahoj Lenko, kterou písničku zpíváš právě teď nejčastěji? 

To je velmi těžká otázka. Neuvědomuji si přímo tu, jakou jsem zazpívala nejvíckrát. V poslední době poměrně často zpívám písničku, kterou se mnou nahrál manager a producent Milan Herman, díky kterému ji taky můžu zpívat. Jmenuje se Pořád mi scházíš a je to i jedna z cen od Českého rozhlasu. 

Jak si vybíráš písničky, které zpíváš? Pomáhá ti někdo s výběrem? 

Písničky si nejčastěji vybírám sama. Záleží na tom, aby se mi líbila a abych porozuměla textu. Při výběru dám třeba i na radu své paní profesorky Ludmily Nopové. 

Co děláš proto, aby se ti lépe zpívalo? Máš něco, co ti pomáhá? A co? 

Podle mě záleží na mnoha věcech. Například je dobré cvičit hlasivky a tím je posilovat. Pomáhají mi i bylinkové čaje, vitamíny a dostatek spánku. 

Jak často zpíváš a jak dlouho ses připravovala na soutěž Česko zpívá 2013? 

Za týden mám ve škole nejméně 2 hodiny zpěvu, doma musím ještě denně cvičit.
Na soutěž jsem se připravovala přibližně měsíc a ve finále jsem pořídila nahrávku, kterou jsem poslala do soutěže. 

Co považuješ za svůj nejhezčí pěvecký zážitek a úspěch roku 2013? 

Nejhezčím pěveckým zážitkem pro mě bylo vystoupit v programu vyhlášení rozhlasových cen Prix Bohemia Radio 2013. Zapůsobila na mě atmosféra i sál, kde nahrává symfonický orchestr. 

Co bys poradila soutěžícím, kteří se hlásí do soutěže Česko zpívá a dělají to na poslední chvíli? 

Sice se zdá, že týden a pár dní je málo času, ale i tak by se to jistě dalo stihnout. Jen bych poradila, aby si pečlivě promysleli výběr písniček. Já osobně jsem soutěžní skladby zasílala 5 minut před půlnoční uzávěrkou přihlášek. :-) 

Lenko, děkujeme za rozhovor a přejeme další a další pěvecké úspěchy a radost ze zpívání. 

Přeji všem letošním soutěžícím hodně štěstí! Už teď se těším, že vás uslyším na vlnách Českém rozhlasu nebo se setkáme v Trutnově na finále Česko zpívá! Vaše Lenka 

Lenka Švestková: Vše nejlepší do roku 2014
Lenka Švestková na pár minut moderátorkou
FOTO: Lenka Švestková s mnoha známými osobnostmi 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas