28. května  2012 v 14:02  rubrika: Úspěchy soutěžících

Finalistky START.ROZHLAS.CZ zpívaly na Vinohradské

Eva Matějovská s Karlem Gottem - Foto: Pavel Matějovský

Eva Matějovská s Karlem GottemFoto: Pavel Matějovský

V sobotu 26. 5. 2012 zpívaly finalistky soutěže START.ROZHLAS.CZ na Dni otevřených dveří Českého rozhlasu na Vinohradské.

Koncert skupiny Eldorado se poněkud protáhl, takže vystoupení finalistek START.ROZHLAS.CZ začalo místo v 11:00 až téměř v 11:45. Holky to ale nevyvedlo z míry a zazpívaly moc dobře. Navíc díky tomu stihly i autogramiádu Karla Gotta, která tou dobou probíhala v budově Českého rozhlasu. 

Z pěti finalistek přijely do Prahy čtyři: Dominika Kožešníková, Marie Sejková, Lenka Švestková a Eva Matějovská

V tomto pořadí také zazpívaly. 

Dominika Kožešníková (5. místo v soutěži START.ROZHLAS.CZ) představila publiku takový malý průřez žánry - zazpívala skvěle píseň Ave Maria (Franz Schubert), ale troufla si mimojiné i na Adagio (Lara Fabian). 

Po Dominice přišla na řadu Marie Sejková (4. místo v soutěži START.ROZHLAS.CZ), která vystoupila se svým tatínkem Petrem Sejkem a přenesla nás do příjemné folkové nálady například písněmi Písek (Lubomír Hrdlička) nebo Sitting By The Side Of The Road (Amy McDowell). 

Jako třetí zazpívala Lenka Švestková (2. místo v soutěži START.ROZHLAS.CZ), která předvedla, že ne nadarmo studuje populární zpěv na Pražské konzervatoři. Vystřihla výborně písně Sladké mámení (Helena Vondráčková) nebo třeba Like A Prayer (Madonna). 

Na závěr publikum potěšila vítězka soutěže START.ROZHLAS.CZ Eva Matějovská, která byla věrná své oblíbené zpěvačce Ewě Farne a zazpívala písně z jejího repertoáru: Jaký to je a Laj laj. 

Finalistky sklidily velký potlesk a za své výkony dostala každá z nich krásnou růži. 

Děkujeme finalistkám za hezké vystoupení a těšíme se na další. 

Pokud chcete slyšet Magdalénu Moudrou, Lenku Švestkovou nebo Evu Matějovskou zpívat naživo, máte možnost 1. 6. 2012 na náměstí Míru ve Zlíně na Dni s Českým rozhlasem. 

Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas