Lucie z Příbrami uplave 180 kilometrů. Chce pomoci ochrnutému Radkovi získat kolo pro vozíčkáře

Dálková plavkyně Lucie Leišová - Foto: Archiv Lucie Leišové

Dálková plavkyně Lucie LeišováFoto: Archiv Lucie Leišové

V loňském roce přeplavala dvacetiletá Lucie Leišová z Příbrami Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. Příští týden v Českých Budějovicích skočí do Vltavy a po 180 kilometrech z ní vyleze v Praze. Charitativní plavbou chce získat přes sto tisíc korun a pomoct tak hendikepovanému Radkovi.

„Radek před pěti lety utrpěl úraz a ochrnul. A já jsem se rozhodla, že mu tímto výkonem pomůžu vydělat na handbike, což je takové kolo, poháněné rukama,“ vysvětluje plavkyně. Sbírka na handbike pro vozíčkáře Radka bude probíhat prostřednictvím Nadace Charty77/Konto Bariéry. 

 

S dálkovou plavkyní Lucií Leišovou natáčel Radek Duchoň

Vložit na svůj web

Na start plavby se Lucie postaví 23.července na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích a každý den plánuje zvládnout uplavat 18 kilometrů. „Když bude voda moc špinavá nebo moc studená, poplavu v neoprenu a nebo v normálních plavkách,“ dodává. 

Na trase do Prahy ji ale čekají i velké přehradní hráze. „Ty budeme obcházet nebo objíždět. Sice jsme původně mysleli, že je budeme proplouvat, ale zjistili jsme, že to je naprosto nereálné. Jednak bych měla strach a také by bylo složité to vymyslet. Sice jsem četla nějakou knížku, že to někdo dokázal, ale já to rozhodně riskovat nebudu,“ ujistila plavkyně. 

A za jak dlouho se dá uplavat plánovaná denní dávka 18 kilometrů? „ Po řece je to snazší, protože to je proud, to bych tipla tak za 4 hodiny, tedy asi 4 kilometry za hodinu, ale na Orlíku nebo na přehradách, kde je voda stojatá by to mohlo být tak 4,5 – 5 hodin,“ propočítává Lucie. Zároveň také zve případné zájemce, aby plavali alespoň část trasy s ní. „Jednotlivé úseky budou na mých internetových stránkách www.lucieleisova.cz, takže se může kdokoli kdekoli přidat,“ dodává Lucie Leišová.  

Autor:  Radek Duchoň

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 26.5.2018 12:40 do 14:45; na silnici 3 u obce Benešov; nehoda; 2x OA bez zranění, částečně průjezdné
  Od 26.5.2018 12:30 do 14:35; na silnici 331 u obce Skorkov okres Mladá Boleslav; nehoda; 2 x OA bez zranění
  Od 26.5.2018 11:45 do 15:50; na silnici 2 u obce Miskovice okres Kutná Hora; nehoda; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; OA x strom se zraněním, komunikace uzavřena.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace