Moderátoři z Tloskova zvou do "svého" rádia hosty. Přijel i Adam Mišík

Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Jsou to moderátoři, kteří vás svojí upřímností dojmou i rozesmějí a sami sebe přitom léčí. To je speciální a prý světově ojedinělý projekt Centra sociálních služeb Tloskov, které léčí mentálně postižené klienty tvorbou vlastního rádia.

A na rozhovory za nimi přichází řada slavných. Někdy se dokonce sejdou i jmenovci, i když nejsou příbuzní. „Já jsem Martin Mišík, zdravím tě Adame Mišíku a chtěl bych se tě zeptat, jakou máš rád muziku. Já mám rád klasiku, vždycky mne to uklidní,“ začal rozhovor jeden z moderátorů v Tloskově se svým slavnějším jmenovcem, zpěvákem a muzikantem Adamem Mišíkem. Martin by se chtěl setkat také například s Danielem Hůlkou. „Zeptal bych se ho na jeho písničky,“ plánuje. 

 

S moderátory v Centru sociální péče v Tloskově natáčela Věra Hájková

Vložit na svůj web

„Necháváme klienty ať si říkají co chtějí. Není to jen o otázkách. Například Martin, jak je hodně „povídavej“, k tomu přidal i svůj životní příběh. Smyslem našeho rádia je, že oni dokážou připravit si rozhovor, setkají se s interpretem, pak se rozhovor odvysílá, takže jde především o zvýšení sebevědomí klientů. Dokonce jsme zjistili, že v některých případech je možné i snížit i medikaci,“ potvrzuje ředitel centra Matěj Lipský. 

Vysílání rádia se líbí i dalším klientům centra. „Líbí se mi rozhovory a písničky,“ dodává jedna z klientek Jana. V Tloskově podle redaktorky Českého rozhlasu, která tam natáčela, platí, že rádio léčí jak ty, kteří ho poslouchají tak i ty, kteří ho připravují. Na rozhovor tam už také zavítala řada známých osobností - zpěváci Magda Malá, Ivan Hlas nebo lyžařka Šárka Záhrobská.  

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D5, mezi km 40.1 a 39.5, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 22.05.2018 12:01 Do 22.05.2018 13:59, údržba povrchové kanalizace, zdroj: ŘSD
  Od 22.5.2018 10:00 do 12:05; D10 - 25km na trase Praha - Turnov; nehoda; 2 x OA
  Od 22.5.2018 09:45 do 11:45; v ulici Hlavní v obci Křenice okres Praha-východ; nehoda; 2 x OA, bez úiku prov. kapalin

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace