Kauzu Mašínové kolínský soud odročil, statek v Lošanech zatím chátrá

Někdejší obytná část rodinného statku Mašínových v Lošanech na Kolínsku - Foto: Michal Trnka

Někdejší obytná část rodinného statku Mašínových v Lošanech na KolínskuFoto: Michal Trnka

Zdena Mašínová zatím rodinný statek v Lošanech na Kolínsku nezíská. Kolínský soud v úterý odročil líčení na neurčito, chce souhlas od všech potencionálních dědiců. Dcera protinacistického odbojáře si hned od soudu odjela prohlédnout usedlost, o kterou léta bojuje.

Chátrající usedlost na kraji Lošan je už léta prázdná. Zdeně Mašínové tady patří jen malá část, šest osmin někdejšího statku vlastní stát. Dcera protinacistického odbojáře Josefa Mašína o někdejší rodinný majetek léta bojuje. 

 

Zdena Mašínová bude v boji o rodinný statek u soudu pokračovat

Vložit na svůj web

Loni na podzim jí dal novou šanci Ústavní soud, který případ vrátil k projednání zpátky do Kolína. Tamní soud zatím líčení odročil na neurčito. Zdena Mašínová nejdříve musí doložit seznam a stanoviska všech případných dědiců, kteří žijí ve Spojených státech amerických. 

Podle obhájce Mašínové Milana Janouška by to ale neměl být problém. Zdena Mašínová neztrácí naději a věří, že statek její rodina nakonec získá. A pokud se tak stane, chce na statku udělat muzeum.  

Autor:  Michal Trnka

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Srážky: přeháňky, D11-59,9
  Srážky: přeháňky, D11-60
  silnice I/16, Žižice, část obce Vítov, okr. Kladno, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.04.2018 00:00 Do 30.05.2018 23:59, Částečná uzavírka silnice č. I/16, v úseku ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace