Obyvatelé Zdib se bojí, že jim nové logistické centrum zkomplikuje život. Rozhodne kraj

Skladovací hala (ilustrační foto) - Foto: Pavel Pavlas

Skladovací hala (ilustrační foto)Foto: Pavel Pavlas

Další logistické centrum by mělo vyrůst nedaleko Zdib u Prahy. Chce ho tam postavit společnost Goodman. Konkrétně má jít o dvě obří haly, které budou mít přes 75 000 metrů čtverečních. Doprava by tu mohla narůst až o 1600 aut denně, už teď jsou ale Zdiby a okolní obce plné aut. Lidé se proto bouří, což potvrdila i středeční beseda se zástupci majitele pozemku, investora a vedení obce.

Názor místních obyvatel na výstavbu hal byl podle jejich reakcí zřejmý. Podle nich bude mít vliv nejen na životní prostředí a dopravu, ale i na zdraví lidí. „Už teď jsme tu dost zatížení. Já osobně nejsem ochotná vyměnit zdraví třeba za novou silnici nebo za nějaké peníze do kulturních a dalších akcí,“ říká Eva Slavíková z iniciativy Stop halám GOODMAN Zdiby. 

 

Na veřejné diskuzi o plánované stavbě logistického centra ve Zdibech u Prahy natáčela Kristýna Prošková

Vložit na svůj web

Vedení obce bude chtít, aby společnost nechala zpracovat odborné posudky. „Zatím jsme se zaměřili jen na životní prostředí, následovat budou další body jako doprava nebo vyřešení čističky,“ potvrzuje nezávislý místostarosta Zdib Jiří Žáček. On sám si dovede představit, že haly u Zdib vyrostou jen za určitých podmínek. „Musela by tam být podmínka výjezdu z areálu přímo na dálnici,“ dodává místostarosta.  

Jak ukázala středeční beseda, to, co budí nedůvěru je i fakt, že firma jen haly postaví a kdo si je pak pronajme, už řešit nebude. Mnozí se proto obávají, aby obec nezatěžoval zápach nebo nadměrný hluk. Zástupce společnosti GOODMAN ale tvrdí, že by k takovým problémům dojít nemělo. "Stanoví se limity a bude jasné, co tam může být a co ne. Tyhle věci jsou jasné, to bude daný a budoucí provozovatel budovy to nesmí překročit, jinak by nedostal povolení k provozování,“ vysvětluje Jan Palek ze společnosti GOODMAN. 

O tom, jestli je projekt stavby logistického centra připravený dostatečně bude rozhodovat kraj.
 

Autor:  Kristýna Prošková

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 20.5.2018 21:05 do 22:05; D5 - 10.5km na trase Praha - Rozvadov; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; pro poruchu odstavené OA.
  Od 20.5.2018 18:00 do 21:20; D5 - 21.2km na trase Rozvadov - Praha; příčiny zdržení odstraněny; provoz v jízdním pruhu obnoven
  D10, mezi km 53.6 a 46.4, ve směru Praha, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, oprava povrchu vozovky, Od 21.05.2018 06:00 Do 13.06.2018 07:00, „D10 Kosmonosy – Bakov, mikrokoberec, ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace