K ochozu chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře vede 82 schodů

Výhled do zahrad bývalé Jezuitské koleje - Foto: Michal Trnka

Výhled do zahrad bývalé Jezuitské kolejeFoto: Michal Trnka

Netradiční zážitky nabízí v těchto dnech výlet do Kutné Hory. Můžete se tam podívat na jinak nepřístupné ochozy chrámu svaté Barbory. Dostanete se tam ale jenom se speciální vstupenkou - výtěžek z ní farnost použije na pořízení nového zvonu pro místní kostel svatého Jakuba.

Návštěvník se dostane na vnitřní balkon nad oltářem katedrály. „Po točitém schodišti, které má 82 schodů se dostaneme na střechu chrámu svaté Barbory,“ potvrzuje průvodkyně Klára Faltýnová. 

Ve 40 metrové výšce si mohou návštěvníci sáhnout na střechu chrámu, která je kopií té originální. Na vnějším ochozu jsou také vidět chrliče. „Ty mají nejen funkci odstrašit, ale také odvádějí vodu ze spodních ochozů chrámu,“ dodala průvodkyně. 

Z ochozu je také krásný výhled na celou Kutnou Horu. Návštěvníci, kteří se chtějí podívat na ochoz kutnohorského chrámu si musí zamluvit termín v Informačním centru místní farnosti. Speciální prohlídky jsou zatím plánované o víkendech do konce května.
 

Autor:  Michal Trnka

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 24.11.2017 12:15 do 13:15; v ulici Malinová v obci Čáslav okres Kutná Hora; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA.
  Od 24.11.2017 12:00 do 14:00; na silnici 3 u obce Miličín okres Benešov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.
  Od 24.11.2017 11:05 do 14:05; v ulici Mladoboleslavská v obci Bělá pod Bezdězem okres Mladá Boleslav , délka 134m; nehoda; 2 havarovaná vozidla; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; 2x OA, se zraněním, ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace