FOTO: Při tradičním masopustu v Sibřině letos sťali hlavu kohouta

Masopust v Sibřině - Foto: Barbora Kvapilová

Masopust v SibřiněFoto: Barbora Kvapilová

Bakchus, Smrtka, Půst, Koníček a Klibna byly v sobotu hlavními postavami Sibřin a okolních obcí. Místní si tak po roce opět užili masopustní veselí se spoustou jídla, muziky a dobré nálady.

Sibřinský masopust oslavil v sobotu 17 let existence. Maškary s průvodem se navíc tentokrát vydaly opačnou stranou než obvykle - tedy z Květnice do Sibřiny. 

Tématem letošního masopustu byl Hazard všeho druhu, a tak se hrála ruleta, točilo kolem štěstí a sázelo na dostihy. Po poledni nakonec starostové spřátelených vesnic oddali královnu a krále masopustu. 

Do Sibřiny přijel i Cinta z nedaleké Zelenče. „Je to takový chlapík středního věku, trochu olysalý a bezcharakterní. Když totiž táhla armáda Zelenčí, tak vycintal vojákům, kde mají obyvatelé ukryté zbytky zásob, takže díky němu armáda vyplenila obec," popsala svou masku jedna z maškar. 

Odpoledne nakonec došlo i na kohouta, kterému maškary sťaly hlavu a šouply jí do polévky. Pak se křepčilo až do rána. 

Masopust v Sibřině - Foto: Barbora KvapilováMasopust v Sibřině - Foto: Barbora KvapilováMasopust v Sibřině - Foto: Barbora KvapilováMasopust v Sibřině - Foto: Barbora KvapilováMasopust v Sibřině - Foto: Barbora Kvapilová

Autor:  Barbora Kvapilová

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 27.5.2018 17:35 do 18:35; v ulici Československých legionářů v obci Kutná Hora; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 27.5.2018 16:55 do 21:00; na silnici 327 v obci Žiželice okres Kolín; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x MOTO se zraněním. Na místě ZZS a PČR.
  Od 27.5.2018 16:30 do 18:35; v ulici U Hřbitova v obci Kralupy nad Vltavou okres Mělník; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace