Výtluky na silnicích u Charvátců a Staré Boleslavi bodovaly v anketě Výmoly.cz

Silničáři provizorně opravují výmoly (ilustrační foto) - Foto: Mária Pfeiferová

Silničáři provizorně opravují výmoly (ilustrační foto)Foto: Mária Pfeiferová

Výmoly na silnicích ve středních Čechách získaly v letošní anketě druhé a třetí místo. Prvenství patří Jihomoravskému kraji, konkrétně silnici u Lhoty Rapotiny na Blanensku.

Na pomyslných stupních vítězů se jako druhý umístil výtluk na silnici z Charvatců na Loučeň na Mladoboleslavsku. Podle popisu hlasujících lidí je tam několik hlubokých děr a krajnice je kompletně zničená. Výmol nahlásil jeden z řidičů před třemi lety. Dodneška opravený není, jak upozorňují místní, se kterými jsme přímo na silnici natáčeli. „Je to „tankodrom“. Už 20 let je to v takovém stavu. Pořád se jen záplatuje a neopravuje. Kdyby ty peníze dali najednou, mohla to být pořádná silnice,“ shodují se. Třetí místo obsadil výtluk ve Staré Boleslavi, a to na silnici R10 u křížení s Vesteckou ulicí. 

I přes tato dvě nelichotivá umístění se ale daří výmoly v kraji opravovat. Středočeský kraj se totiž zároveň stal i vítězem ankety o nejaktivnější kraj v počtu opravených výmolů. 

Jen v loňském roce lidé na portál www.vymoly.cz, kde najdete mapu s aktuálním stavem silnic, nahlásili více než 700 středočeských výmolů. Kraj jich stihl opravit skoro polovinu, zhruba 300. Přitom celorepublikový průměr je necelých 40 procent. 

Pokud řidiči objeví nějakou díru v asfaltu, můžou ji nahlásit i na webové stránky www.musimetoopravit.cz. Portál spustilo hejtmanství loni v létě. Na webu je mimo jiné taky vidět, které závady kraj řeší a které výmoly už jsou opravené. 

Autor:  Marie Veselá

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 26.4.2018 21:45 do 23:50; D6 - 27.7km na trase Nové Strašecí - Praha; nehoda; OA x zvěř, bez zranění.
  Od 26.4.2018 21:25 do 23:25; na silnici 106 u obce Krňany okres Benešov; nehoda; 2x OA, bez úniku prov kapalin.
  D1, mezi km 62 a 52, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 27.04.2018 07:00 Do 27.04.2018 13:30, úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace