Basketbalový Nymburk porazil v Eurocupu Štrasburk, potřebný náskok nezískal

Nymburští basketbalisté sice získali první vítězství ve skupině G Eurocupu, jejich šance na postup do další fáze soutěže se ale velmi snížila. Francouzský Štrasburk totiž porazili 72:66 a mají horší skóre ze vzájemných zápasů. Nedařilo se ani hráčkám USK a Brna.

Luboš Bartoň ukončil hráčskou kariéru před dvěma lety

Luboš Bartoň ukončil hráčskou kariéru před dvěma lety | Foto: David Kalvas

V úvodu utkání navázal Štrasburk na zápas před týdnem, ve kterém Nymburk porazil. Po první čtvrtině vedli hosté 23:12, po krátké pauze ale český mistr výrazně zlepšil obranu a po polovině zápasu byl stav vyrovnaný 32:32.

Ve druhém poločase si nymburští basketbalisté začali budovat náskok, který před koncem třetí třetiny vzrostl až na 11 bodů.

Nymburk slaví první výhru v Eurocupu. Šance na postup je ale malá, ví Hruban

Aby český tým získal výhodu lepších vzájemných zápasů, potřeboval vyhrát alespoň osmibodovým rozdílem, to se ale nepovedlo. Úspěšný pokus štrasburského Louise Campbella snížil náskok Nymburka na 4 body, Benda sice zvýšil na 72:66, další koš už ale nepadl.

V Eurolize basketbalistek se představila i česká družstva. Hráčky USK Praha před dvěma měsící zvítězily na půdě Galatasaraye Istanbul 72:43, na domácí půdě ale přesně stejným výsledkem s tureckým týmem prohrály.

Pražanky trápila velká marodka a v úvodu zápasu také více než stovka fanoušků Galatasaraye, která se poprala s pořadateli. Situaci se ale podařilo uklidnit a turecký tým si budoval náskok, kterým vyrovnal vzájemné zápasy obou týmů.

Ani na jedenáctý pokus nezískaly první první výhru v letošní Eurolize hráčky Imosu Brno. Na palubovce předposledního týmu skupiny, polské Toruně, nedokázaly dotáhnout domácí náskok a prohrály 71:79.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 4. kolo:
Nymburk - Štrasburk 72:66 (12:23, 32:32, 55:46)
Nejvíce bodů: Simmons 16, Burns 15, Washington 13 - Campbell 17, Leloup 8, Diot, Fofana a Dragičevič po 7. Fauly: 21:17. Trestné hody: 17/12 - 15/10. Trojky: 8:10. Doskoky: 35:36.

Evropská liga basketbalistek - 11. kolo:
Skupina A:
ZVVZ USK Praha - Galatasaray Istanbul 43:72 (8:12, 17:25, 27:46)
Nejvíce bodů: Petrovičová 9, Vítečková 8, Palauová, Robinsonová a Vaughnová po 6 - Dubljevičová 18, Lyttleová 14, Martínezová 13, Yilmazová 12. Fauly: 21:16. Trestné hody: 14/8 - 23/15. Trojky: 1:3. Doskoky: 33:29.

Skupina B:
Energa Toruň - BK IMOS Brno 79:71 (21:15, 37:25, 54:45)
Nejvíce bodů: Reidová 21, Pawlaková a Harrisová po 9, Misiuková 8 - Hindráková 24, Jalčová 15, Stejskalová 13, Smithová 10. Fauly: 20:12. Trestné hody: 14/12 - 12/10. Trojky: 7:5. Doskoky: 36:31