CHKO Český kras slaví čtyřicátiny

Údolí řeky Berounky - Foto: Stanislav Vaněk, Vesmír

Údolí řeky BerounkyFoto: Stanislav Vaněk, Vesmír

Jedna z nejkrásnějších lokalit v okolí Prahy, Chráněná krajinná oblast Český kras, dnes slaví své čtyřicátiny. Oficiálně vznikla 12. dubna 1972.

Oblast mezi Prahou a Berounem je pro svůj členitý terén a také díky jeskyním a dalším zajímavostem hojně navštěvovaná. Přestože pěší túry už dnes nejsou tak oblíbené jako před lety, patří Český kras stále k vyhledávaným cílům nejen nedělních výletů. 

 

CHKO Český kras slaví čtyřicátiny

Vložit na svůj web

Šéf správy CHKO Český kras Michal Slezák potvrzuje, že největším „turistickým“ magnetem v této oblasti nadále zůstává hrad Karlštejn, který toho ale se samotným „krasem“ moc společného nemá. 

Na druhém místě jsou Koněpruské jeskyně, které s celkovou délkou chodeb přes dva kilometry jsou nejdelším jeskynní systémem v Česku. 

O správu území CHKO Český kras rozloze 130 km2 se dnes stará zhruba deset pracovníků. 

Autor:  Petr Kološ  (pek)

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, II/105 Jílové u Prahy
  Od 29.1.2015 02:10 do 08:15; na silnici 277 u obce Mnichovo Hradiště okres Mladá Boleslav; nehoda nákladního vozidla; převrácené vozidlo; havárie NA do příkopu, bez zranění, únik provozních kapalin. Na ...
  Od 29.1.2015 00:50 do 08:55; na silnici 16 u obce Mělnické Vtelno okres Mělník; nehoda nákladního vozidla; Pozor! Vysypaný náklad; havárie NA do příkopu, se zraněním.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas