Do medvědária vidí kamera, operátoři policie si ale muže ve výběhu nevšimli

Medvěd v zoo (ilustr. foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Medvěd v zoo (ilustr. foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Deset minut sleduje kamera počínání opilého muže, který v úterý odpoledne přelezl do výběhu kladenských medvědic Marty a Míši. I když je přístroj součástí kamerového systému, který čtyřiadvacet hodin sledují vyškolení operátoři městské policie, muže si nikdo nevšimne. Zalarmuje je až volání na tísňovou linku 112, na kterou se obrací mužova přítelkyně. V tu chvíli už jedna z medvědic - kterou muž provokuje - popadne vetřelce za nohu a táhne ho před kotec.

Šelma nakonec muže pustí a ten se s vážně poraněným lýtkem sám znovu přehoupne přes zábrany. Odtud ho záchranáři převezou do nemocnice. 

Ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka Českému rozhlasu Region potvrdil, že kamera v zámecké zahradě je součástí systému, na který jeho lidé dohlížejí. 

„Pravdou je, že pokud máte pět nebo deset kamer, a my jich máme čtyřicet, tak nejste schopni odsledovat všechny kamery. Bohužel ten člověk tam vlezl na místě, kde nezpůsobil poplach, a operátor zareagoval až tehdy, kdy zřejmě jeho přítelkyně nebo manželka informovala na 112, že její přítel vlezl do medvědária,″ uvedl Procházka. Poté podle jeho slov reagoval okamžitě. 

I když je chyba na straně muže, město zvažuje další ochranu výběhu medvědic. „Za šestnáct let, co šelmy v Kladně žijí, se nic podobného nestalo,″ poznamenal kladenský primátor Milan Volf z Volby pro Kladno. 

Policie incident posoudila jako přestupek a předá ho přestupkové komisi magistrátu. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  místní komunikace - silnice III/10176, Březí, okr. Praha-východ, uzavřeno, sportovní akce, Od 23.06.2018 09:00 Do 23.06.2018 20:00, Úplná uzavírka silnice III. třídy č. III/10176 v k.ú. Březí u Říčan, ...
  Od 20.6.2018 10:45 do 11:40; v ulici Boleslavská v obci Bakov nad Jizerou okres Mladá Boleslav; nehoda odstraněna; provoz v jízdním pruhu obnoven; NA x DOD bez zranění.
  Od 20.6.2018 11:20 do 12:20; D1 - 44.7km na trase Říkovice - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice; pro poškození kola odstavené OA.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas