Do medvědária vidí kamera, operátoři policie si ale muže ve výběhu nevšimli

Medvěd v zoo (ilustr. foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Medvěd v zoo (ilustr. foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Deset minut sleduje kamera počínání opilého muže, který v úterý odpoledne přelezl do výběhu kladenských medvědic Marty a Míši. I když je přístroj součástí kamerového systému, který čtyřiadvacet hodin sledují vyškolení operátoři městské policie, muže si nikdo nevšimne. Zalarmuje je až volání na tísňovou linku 112, na kterou se obrací mužova přítelkyně. V tu chvíli už jedna z medvědic - kterou muž provokuje - popadne vetřelce za nohu a táhne ho před kotec.

Šelma nakonec muže pustí a ten se s vážně poraněným lýtkem sám znovu přehoupne přes zábrany. Odtud ho záchranáři převezou do nemocnice. 

Ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka Českému rozhlasu Region potvrdil, že kamera v zámecké zahradě je součástí systému, na který jeho lidé dohlížejí. 

„Pravdou je, že pokud máte pět nebo deset kamer, a my jich máme čtyřicet, tak nejste schopni odsledovat všechny kamery. Bohužel ten člověk tam vlezl na místě, kde nezpůsobil poplach, a operátor zareagoval až tehdy, kdy zřejmě jeho přítelkyně nebo manželka informovala na 112, že její přítel vlezl do medvědária,″ uvedl Procházka. Poté podle jeho slov reagoval okamžitě. 

I když je chyba na straně muže, město zvažuje další ochranu výběhu medvědic. „Za šestnáct let, co šelmy v Kladně žijí, se nic podobného nestalo,″ poznamenal kladenský primátor Milan Volf z Volby pro Kladno. 

Policie incident posoudila jako přestupek a předá ho přestupkové komisi magistrátu. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace