Fotbalisté Mladé Boleslavi doma remizovali 1:1 s Teplicemi

Mladoboleslavští fotbalisté doma remizovali 1:1 v dohrávce 18. kola 1. Fotbalové ligy s Teplicemi. Premiérovou brankou v nejvyšší soutěži poslal domácí do vedení Jakub Nečas, ale Teplicím se vyplatilo střídání, kdy Marek Červenka ve druhém poločase srovnal.

Jakub Nečas (vlevo) vstřelil svou první ligovou branku

Jakub Nečas (vlevo) vstřelil svou první ligovou branku | Zdroj: ČTK

Středočeši už poosmé nevyhráli, naposledy se radovali z vítězství v polovině října. Momentálně jsou na páté příčce a na čtvrtý Zlín jim schází tři body.

Premiéra v lize se vydařila Jakubovi Nečasovi, který se zasloužil o vedení Mladé Boleslavi ve třiadvacáté minutě po chybě teplického stopera Tomáše Vondráška, který neustál souboj, zakopl a Nečas překonal brankáře Tomáše Grigara. Několik gólových šancí zahodil v zápase Miljan Vukadinovič a jednu tutovku mu Grigar překazil.

Stav utkání změnil až střídající Červenka, který po šesti minutách na hřišti srovnal svou první brankou v Teplicích, a to díky teči domácího hráče. Míč potom obloukem zapadl do branky a gólman Jan Šeda neměl šanci. V závěru ještě Šeda podržel Mladou Boleslav, když dvakrát vychytal pokusy Teplic.