Hasiči likvidovali požár na staveništi v pražských Holešovicích

Požár v Holešovicích na stavbě administrativní budovy - Foto: Tomáš Pancíř

Požár v Holešovicích na stavbě administrativní budovyFoto: Tomáš Pancíř

Hasiči zasahovali u požáru staveniště v Argentinské ulici v pražských Holešovicích. Z místa, kde dělníci staví administrativní budovu, vycházel tmavý kouř. Vidět byl na vzdálenost několika kilometrů. Po půl jedenácté měli už hasiči oheň pod kontrolou.

Podle mluvčího hasičů Martina Kavky šlo o požár uskladněné izolace: „Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Vypadá to, že částečně byla zasažena i izolace na plášti rozestavěné budovy." Hasiči na svém twitterovém účtu uvedli, že evakuovali jednoho z jeřábníků. Lidem v okolí doporučili, aby nevětrali. 

Požár na ploše 20 x 30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy. 

Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. Záchranná služba preventivně odvezla čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se zplodin nadýchali. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a petřinské stanice. Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun. Přesný rozsah škod a příčina požáru se dál vyšetřují. 

Hasiči zasahovali u požáru v Holešovicích - Foto:  HZS hl. m. Prahy

Autor:  Filip Titlbach

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Srážky: přeháňky, D11-17,5
  Od 15.12.2017 12:55 do 15:00; na silnici 0077 u obce Středokluky okres Praha-západ; Středokluky; nehoda; 2 x OA, bez zranění
  Od 15.12.2017 12:55 do 14:00; D10 - 33.4km na trase Praha - Turnov; Pozor! Předmět na vozovce; plachta přes celou dálnici

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace