Hokejové Kladno posílil mistr světa Kurjanov. Z Litvínova se vrací i Miloslav Hořava

Útočník Miloslav Hořava se do Kladna vrací z Litvínova (archivní foto) - Foto: David Kalvas

Útočník Miloslav Hořava se do Kladna vrací z Litvínova (archivní foto)Foto: David Kalvas

Hokejisté Kladna posilují v polovině sezóny kádr. Do týmu třetího celku WSM ligy se vrací Miloslav Hořava z Litvínova a také ruský útočník Anton Kurjanov, mistr světa a bývalý spoluhráč Jaromíra Jágra z Omsku.

„Napsal mi Pavel Patera, že by chtěl, abych přijel, protože jeho tým chce postoupit do extraligy. Poseděl jsem doma, popřemýšlel a rozhodl se, že tady chci hrát, tak jsem přijel,“ vysvětluje Anton Kurjanov. 

Čtyřiatřicetiletý útočník pomohl v roce 2009 Rusku k titulu mistrů světa. V posledních sezónách sice působil v Chanty-Mansijsku, ale většinu zápasů v KHL odehrál v dresu Omsku. Tam se potkal i s majitelem Rytířů Jaromírem Jágrem. 

„Vzpomínám, že mi bylo dvacet let. Jágr přijel, já měl otevřenu pusu, vyvalené oči. Takové okamžiky jsou významné pro každého sportovce. Myslím, že když přijede sem, tak děti na něj koukají také tak. Patří mezi nejlepší hokejisty, s kterými jsem hrál. Kovalčuk, Malkin, Ovečkin, Jágr. Každý se mi líbil svojí hrou, ale samozřejmě mezi staršími hokejisty je on tím nejlepším,“ popisuje Kurjanov. 

Právě jeho zkušenosti by měly pomoci Kladnu k lepší produktivitě v zápasech. Ve středečním duelu proti Vsetínu to ale ještě nebude. 

Čtěte také: Kladno se chce vrátit zpátky do extraligy. Pomoci má dohoda s městem

„Ne, ještě hrát nebudu, protože mi ještě nepřišla z Ruska transfer karta. Potom uvidíme. Mám za sebou teprve jeden trénink a jsem po cestě hodně unavený, ale myslím, že za týden to bude už úplně v pořádku,“ slibuje 176 centimetrů vysoký forvard. 

Sám mistr světa si moc dobře uvědomuje, do jak slavného klubu přichází. Chce mu pomoci k návratu mezi elitu. 

„Jágr tu byl, Patera. Koukal jsem na fotografii, byl tam Kaberle, ale to je minulost, teď je tu nový tým, nové zadání. Pokusím se tady vyhrát další soutěž. Úkol je jasný, postup do extraligy,“ dodává nová posila kladenského klubu Anton Kurjanov. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka)

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D11, mezi km 49 a 0, nárazový vítr, Od 18.03.2018 15:00 Do 19.03.2018 09:00, zvýšené nebezpečí nehody
  D11, mezi km 0 a 49, nárazový vítr, Od 18.03.2018 15:00 Do 19.03.2018 09:00, zvýšené nebezpečí nehody
  silnice III/1052 (ulice Čs. armády), Jílové u Prahy, okr. Praha-západ, oprava povrchu vozovky, Od 18.03.2018 17:00 Do 30.04.2018 23:59, Objížďka - : ulice Jana Morávka a Tyršova, zprůjezdněna ulice P ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace